Maersk Polska uruchamia nowe połączenia kolejowe

Maersk Polska uruchamia nowe połączenia kolejowe

Maersk Polska wprowadza do oferty dedykowane kontenerowe połączenie kolejowe pomiędzy Gdańskiem a Kątami Wrocławskimi. Dzięki nowej usłudze usprawni się transport kontenerów na odcinku lądowym – w szczególności dla klientów z południowej części Polski.

W dniu 21.01.2012 wyruszył pierwszy pociąg łączący Gdańsk DCT z terminalem Schavemaker w Kątach Wrocławskich. Pociąg pod nazwą „Maersk Amber Express” kursuje dwa razy w tygodniu. Z terminala DCT w Gdańsku odjeżdża w środy i soboty rano, natomiast z terminala w Kątach Wrocławskich w poniedziałek wieczorem i czwartek po południu. Pociąg kursujący na tej trasie obsługuje wyłącznie kontenery transportowane przez Maerska – rozładowywane z kontenerowców z serwisu AE10, łączącego Gdańsk z portami Dalekiego Wschodu, oraz z połączeń feederowych. Rozkład pociągu zsynchronizowany został z terminami, w których do portu w Gdańsku wpływają statki Maersk Line.

Nazwa pociągu „Maersk Amber Express” nawiązuje do Szlaku Bursztynowego, czyli historycznego odcinka trasy łączącej Gdańsk z Wrocławiem, którą w przeszłości transportowano bursztyn. Partnerem Maerska przy projekcie jest spółka Prokont  oraz Schavemaker Cargo. W planach Maersk Polska jest dalszy rozwój połączeń kolejowych do innych regionów Polski, będących doskonałym uzupełnieniem serwisu AE10.

Poleć ten artykuł:

Polecamy