Magazyn DB Schenker w Łodzi operacyjnie doskonały

Magazyn DB Schenker w Łodzi operacyjnie doskonały

W sierpniu 2020 r. magazyn DB Schenker w Łodzi został poddany ocenie według globalnego, korporacyjnego standardu doskonałości operacyjnej XSITE. Ze względu na pandemię audyt został przeprowadzony przez międzynarodowych ekspertów w formie online i zakończył się sukcesem. Obiekt jest już kolejną wyróżnioną polską lokalizacją spośród 750 oddziałów operatora logistycznego na świecie.

– Nasz łódzki magazyn został wyróżniony za styl pracy, ciągłe doskonalenie, wysokie standardy bezpieczeństwa i koncentrowanie się na potrzebach klientów. Przyznany status bronze potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze w budowaniu kultury Lean, mimo nowych wyzwań związanych z koronawirusem – mówi Dariusz Doroś, dyrektor logistyki kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

– Z powodu pandemii musieliśmy sprostać kolejnym wyzwaniom. Większość zaplanowanych działań przenieśliśmy do świata wirtualnego i nauczyliśmy się ze sobą współpracować w cyfrowej rzeczywistości. Reżim sanitarny i konieczność zachowania dystansu nie ułatwiają pracy zespołowej, ale nadal obserwujemy zaangażowanie pracowników w doskonalenie procesów – wyjaśnia Joanna Durzyńska, Szef Zespołu Doskonalenia Biznesu w DB Schenker.

Magazyn DB Schenker w Łodzi o powierzchni ponad 7 tys. mkw. na co dzień zatrudnia blisko 70 pracowników, których zaangażowanie i bardzo dobra organizacja wpłynęły na pozytywny wynik audytu. Na wyróżnienie zasługują także wdrożone w czasie pandemii procedury i środki zapobiegawcze chroniące przed zarażeniem koronawirusem. Audytorzy zwrócili także uwagę na sposób zarządzania operacjami. Zespół łódzkiego magazynu zaprezentował wiele narzędzi, które wspierają w podejmowaniu skuteczniejszych decyzji operacyjnych, co w efekcie wpływa na płynne realizowanie działań.

– Certyfikat doskonałości biznesowej XSITE dla magazynu w Łodzi wiąże się nie tylko z utrzymaniem obecnie wysokich standardów, ale również pracą nad poprawą obszarów w procesach dla klientów w myśl naszej kultury ciągłego doskonalenia. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grona jednostek, które pracują według ustandaryzowanego modelu biznesowego DB Schenker – mówi Piotr Wilmański, szef obsługi logistycznej Magazynu Logistycznego DB Schenker w Łodzi.

XSITE jest wdrażany od 2016 r. w całej logistyce kontraktowej DB Schenker. Do tej pory wyróżniono już około 75 lokalizacji, m.in. 9 obiektów operatora logistycznego w Polsce. Magazyn w Teresinie pod Warszawą jako pierwszy na świecie uzyskał status silver. Restrykcyjna ocena standardu opiera się o 5 obszarów, a niespełnienie któregokolwiek warunku uniemożliwia uzyskanie wyróżnienia. Weryfikowane są relacje z klientami, ludzie i przywództwo, procesy, finanse, a także bezpieczeństwo. XSITE może uzyskać poziom developing, bronze, silver lub gold.

Poleć ten artykuł:

Polecamy