Magazynowe systemy uczące się coraz bliżej

Magazynowe systemy uczące się coraz bliżej

Consafe Logistics pracuje obecnie nad sposobem alokacji towarów w magazynie przy współpracy z firmą 2021.ai. Badania dotyczą zastosowania algorytmów rozkładania asortymentu, czyli sposobu rozmieszczania towarów oraz sprawdzania, które towary są najczęściej razem kompletowane.

Po zakończeniu testów firma przedstawi końcowe wnioski oraz główne korzyści dla klientów systemów WMS.

 

– Logistyka to jeden z obszarów, który z pewnością wykorzysta potencjał sztucznej inteligencji (SI) i uczenia maszynowego (ang. machine learning – ML) – twierdzi Patrik Olsson, CPO w Consafe Logistics. – Firmy staną się bardziej proaktywne dzięki większej ilości danych logistycznych, co spowoduje znaczne skrócenie czasu realizacji zleceń w magazynie oraz poprawę jakości obsługi klienta.

 

– Spółka Consafe Logistics zdecydowała się na zastosowanie sztucznej inteligencji w logistyce magazynowania, co pozwala na identyfikacje obszarów, które wymagają usprawnień za pomocą SI/ML. Mając solidne wsparcie nowoczesnych technologii, przedsiębiorstwa mogą wreszcie skupić się na swoich celach biznesowych. W przyszłości pojawią się inne ciekawe zagadnienia i projekty, które wymagają nadania odpowiedniego tempa i priorytetów. Teraz wyznaczamy kierunek rozwoju i stawiamy solidne fundamenty pod kolejne usprawnienia procesów logistycznych. Bardzo się cieszymy, że możemy być partnerem w tym pilotażowym projekcie i wierzymy, że to pierwszy krok na naszej wspólnej drodze z Consafe Logistics – mówi Martin Börjesson, partner i Country Manager na Szwecję w firmie 2021.ai.

 

(Consafe Logistics)

Poleć ten artykuł:

Polecamy