Małopolskie przedsiębiorstwa na fali

Małopolskie przedsiębiorstwa na fali

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzje o wsparciu dla trzech, małopolskich firm, które zwiększą zdolności produkcyjne swoich przedsiębiorstw. Decyzje o wsparciu otrzymują: Biuro Techniczno-Handlowe BTH Import Stal sp. z o.o., dystrybutor stali nierdzewnej, Firma Produkcyjno-Handlowa „SZCZOT-MET”, producent wysokiej jakości szczotek na oprawach drewnianych oraz K-Sport Polska Krzysztof Kafel, producent i dystrybutor akcesoriów sportowych.

Biuro Techniczno-Handlowe BTH Import Stal sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów stali nierdzewnej w Polsce. Od 1992 roku zaopatruje polski przemysł w wyroby hutnicze. W ramach inwestycji, przedsiębiorca planuje zwiększyć zaplecze produkcyjno-magazynowe oraz zakupić nowoczesne maszyny produkcyjne. Wzrost produkcji wymaga budowy powierzchni magazynowej w Podłężu oraz dodatkowej powierzchni produkcyjnej – dwóch hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 40 tys. mkw., które zlokalizowane zostaną w Woli Batorskiej. Duży przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości ponad 129 milionów złotych.

Firma Produkcyjno-Handlowa „SZCZOT-MET” Robert Pałczak jest producentem wysokiej jakości szczotek na oprawach drewnianych, które znajdują zastosowanie w domu, ogrodzie, a także przy pracach budowlano-porządkowych.

Nowa inwestycja będzie polegać na zmianie procesu produkcyjnego istniejącego przedsiębiorstwa, tj. rozszerzeniu i wdrożeniu nowych technologii w ramach parku maszynowego.

Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Koźmice Wielkie w powiecie wielickim, w gminie Wieliczka. Mały przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 13 milionów złotych.

K-Sport Polska Krzysztof Kafel to producent i dystrybutor wysokiej klasy sprzętu treningowego. Przy tworzeniu produktów K-SPORT biorą udział zawodowi kulturyści, instruktorzy fitness i bokserzy, co sprawia, że sprzęt jest dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie proces produkcji – przedsiębiorca zamierza zakupić nowe sprzęty do już istniejącego zakładu oraz wybudować nową halę produkcyjną wraz z zapleczem magazynowym oraz techniczno–biurowym.

Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowościach Rzepiennik Biskupi oraz Tuchów w powiecie tarnowskim. Mały przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 7 milionów złotych.

– Jak pokazują wydane właśnie decyzje, w Polskiej Strefie Inwestycji mogą inwestować i rozwijać się zarówno duże, średnie, jak i małe przedsiębiorstwa z różnych branż. Łączy je wspólny mianownik; chęć rozwoju i dobry, dalekosiężny plan biznesowy – mówi Łukasz Słoniowski, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

Poleć ten artykuł:

Polecamy