Marolex z nową siedzibą

Marolex z nową siedzibą

Nowa siedziba firmy Marolex jest zlokalizowana przy ul. Gdańskiej w Łomnej (gmina Czosnów, powiat nowodworski, województwo mazowieckie). Składa się z trzykondygnacyjnego budynku o powierzchni 4,6 tys. m kw., łączącego w sobie trzy funkcje: biurową, magazynową oraz produkcyjną. Za ogrzewanie obiektu odpowiadają pompy ciepła. Na dachu budynku powstała instalacja fotowoltaiczna o mocy 49 kWp. W skład kompleksu wchodzi jeszcze magazyn zewnętrzny.

– Cieszymy się, że jako generalny wykonawca mogliśmy mieć swój udział w realizacji kolejnej inwestycji, której finałem jest powstanie tego nowoczesnego oraz zaprojektowanego z poszanowaniem dla środowiska naturalnego obiektu – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP. –  Świadczy to o tym, że firma Marolex, lider w swojej branży, cały czas stawia sobie ambitne cele.

– Oddanie do użytku nowej siedziby jest kolejnym ważnym krokiem na drodze rozwoju naszego przedsiębiorstwa i potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku – dodaje Dariusz Olejnik, wiceprezes zarządu firmy Marolex.  – Zależało nam na tym, żeby budynek był funkcjonalny, przyjazny dla pracowników oraz środowiska. Dzięki współpracy z firmą WPIP, wszystkie te cele zostały osiągnięte.

Na terenie nowej siedziby firmy Marolex znajduje się ponadto własne ujęcie wody (studnia głębinowa) oraz stacja jej uzdatniania. Pod budynkiem powstał zbiornik przeciwpożarowy. W ramach kontraktu, firma WPIP, pełniąca funkcję generalnego wykonawcy, odpowiadała także za realizację wewnętrznego układu drogowego, 51 miejsc parkingowych i zagospodarowania terenu. Kompleks jest przyjazny dla rowerzystów. Na zewnątrz powstały stojaki na jednoślady.

Budynek jest w trakcie certyfikacji Planet Friendly na poziomie Understanding. Stworzył ją poznański Ośrodek Badań i Rozwoju „Save The Planet”. To kompleksowy i wielokryterialny system certyfikacji budynków oraz przestrzeni nowopowstających oraz istniejących, oceniający je m.in. pod kątem energooszczędności, zrównoważonego rozwoju oraz well-being’u. Ośrodek Badań i Rozwoju „Save The Planet” przyznaje certyfikaty na czterech poziomach: Understanding, Respectful, Caring oraz Loving.

Poleć ten artykuł:

Polecamy