Martin Baláž awansuje w Prologis

Martin Baláž awansuje w Prologis

Prologis utrzymuje szybkie tempo rozwoju w całej Europie. Dlatego, aby zwiększyć wydajność i usprawnić procesy, lider rynku nieruchomości logistycznych, wprowadził zmiany w strukturze organizacyjnej. W ramach tych zmian Martin Baláž, wcześniej Senior Vice President i Country Manager na Czechy, Słowację i Węgry, został mianowany jednym z czterech Heads of Asset Management, Na nowo utworzonym stanowisku będzie odpowiedzialny za działania podejmowane przez Prologis w całej Europie Środkowej.

Funkcjonujący w Europie Country Managerowie zostali zastąpieni przez Head of Asset Management, którzy nadzorują wszystkie aspekty działalności operacyjnej Prologis, w tym działami leasingu, zarządzania nieruchomościami, facility i OCM (operations construction management). Martin Baláž, jako Head of Asset Management w Europie Centralnej, będzie także odpowiedzialny za pomoc w zwiększaniu wartości portfolio Prologis w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

– Objęcie nowej roli w Prologis to dla mnie zaszczyt i powód do radości. Jako Head of Asset Management na Europę Centralną będę kierował naszymi zespołami w całym regionie. To nowo utworzone stanowisko ma na celu pomóc naszemu zespołowi w regionie zwiększyć wartość naszego portfolio i efektywność podejmowanych działań – mówi Martin Baláž, Head of Asset Management Prologis w Europie Centralnej. 

Nowa struktura organizacyjna Prologis została wdrożona 1 stycznia 2024 r., by usprawnić procesy zarządcze, rozdzielić funkcje operacyjne i zarządzania kapitałem, aby jeszcze skuteczniej reagować na potrzeby klientów.

Stanowiska Head of Asset Management objęli także Jessica Pilkes (Europa Północna), Cristian Oller (Europa Południowa) i Stuart Davies (Wielka Brytania).

Coraz więcej obecnych i potencjalnych klientów Prologis w Europie Centralnej stawia na projekty typu BTS (Built-To-Suit) i indywidualnie dopasowane rozwiązania logistyczne. Zmiany w strukturze organizacyjnej Prologis są odpowiedzią na potrzeby wspierania klientów poprzez dostarczanie im unikalnych rozwiązań szytych na miarę. Koncentrując się na optymalizacji zarządzania aktywami w całym cyklu życia europejskiego portfolio, usprawnione działania operacyjne zapewnią jeszcze większą elastyczność i wydajność.

– W ciągu dekady pracy w Prologis byłem świadkiem tego, jak nasze zespoły ekspertów doskonaliły oferowane przez nas usługi i rozwiązania. Nasz głód innowacji, skoncentrowany na korzyściach dla naszych klientów i ich społeczności, jest solidną podstawą naszego sukcesu w Europie Centralnej. Bardzo się cieszę możliwością dalszego rozwijania wszystkich aspektów działalności operacyjnej w tym regionie – dodaje Martin Baláž.

Poleć ten artykuł:

Polecamy