Maszoński Logistic otworzył nowy magazyn o powierzchni 16 000 m2

Maszoński Logistic otworzył nowy magazyn o powierzchni 16 000 m2

Nowy magazyn Maszoński Logistic zlokalizowany jest niedaleko autostrady A2, w pobliżu granicy z Niemcami. Obiekt powstał w Sulęcinie, gdzie znajduje się główna siedziba spółki. Umiejscowienie hali w takiej lokalizacji gwarantuje sprawne zarządzanie logistyką dostaw, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Prace budowlane nad nowym obiektem trwały osiem miesięcy.

Magazyn A-klasowy wysokiego składowania o powierzchni 16 000 m2 z możliwością składowania do 22 000 europalet, oferuje usługi o wartości dodanej, w tym co-packing, kompletację standów promocyjnych czy etykietowanie. Obiekt został wyposażony w nowoczesną flotę wózków na baterie litowo-jonowe oraz system WMS, co gwarantuje efektywne i precyzyjne zarządzanie.

– Otwarcie nowego magazynu to ważny krok w rozwoju Maszoński Logistic, który zobowiązuje nas do dalszego doskonalenia naszych usług logistycznych. Cieszymy się z możliwości poszerzenia współpracy z dotychczasowymi klientami oraz pozyskania nowych partnerów biznesowych – mówi Joanna Kaczorowska, Sales Director Maszoński Logistic.

Powstanie magazynu przyczyniło się do zwiększenia zatrudnienia. Oprócz powierzchni magazynowej i biurowej, obiekt zostanie wyposażony również w nowoczesne pomieszczenie socjalne przeznaczone dla kierowców.

Główna siedziba spółki została założona w 1996 roku i znajduje się 50 km od granicy polsko-niemieckiej. Lokalizacja ta sprzyja efektywnej dystrybucji towarów w całej Europie. Firma w Sulęcinie posiada biurowiec, wspomnianą halę magazynową, serwis samochodów ciężarowych (z lakiernią, stacją kontroli pojazdów, myjnią), a także stację benzynową oraz parking dla swojej floty, która liczy ponad 420 pojazdów. Maszoński Logistic oferuje usługi magazynowania i transportu dla klientów takich sektorów jak: automotive, opakowania, FMCG, AGD czy HI-TECH.

Poleć ten artykuł:

Polecamy