MDC2 pozyskał partnera do projektu w Łodzi

MDC2 pozyskał partnera do projektu w Łodzi

MDC2 – działający na polskim rynku deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i przemysłowych – podpisał umowę z Fortress REIT Limited – największym w RPA właścicielem i deweloperem nieruchomości logistycznych klasy premium.

MDC2 Park Łódź South, zlokalizowany w centralnej Polsce, będzie pierwszym projektem realizowanym wspólnie z Fortress REIT Limited. To trzecia inwestycja logistyczna MDC2 i zarazem trzeci park logistyczny Fortress REIT Ltd. w Polsce.

MDC2 Park Łódź South jest zaprojektowany i budowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i strategią ESG; zespół ds. budowlanych MDC2 dąży do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. ESG stanowi podstawę strategii MDC2 – wszystkie obiekty dostarczane przez firmę na rynek spełnią najwyższe standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, w tym m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie będzie podlegało recyklingowi, a dachy budynków będą przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.

MDC2 Park Łódź South – projekt realizowany przez MDC2, ogłoszony we wrześniu 2021 roku – pomieści centrum dystrybucyjne zlokalizowane w Polsce Centralnej, na południe od Łodzi, u zbiegu autostrady A1 i dróg krajowych nr 91 i 12. Inwestycja dostarczy 80 000 mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej, której oddanie do użytku jest planowane na III kwartał 2023 r.

– Bardzo cieszy nas pozyskanie tego projektu, ponieważ doskonale wpisuje się on w strategiczny profil inwestycyjny Fortress REIT Limited. MDC2 Park Łódź South zapewni nie tylko najwyższy standard dla nowoczesnego obiektu logistycznego typu big-box, ale także spełni wymagania dotyczące odpowiedzialności środowiskowej oraz zrównoważonego budownictwa. To kryteria coraz częściej poszukiwane przez najemców – stwierdził Maciej Tuszyński, Dyrektor Zarządzający na Europę w Fortress REIT Limited. – Strategiczna lokalizacja projektu i jego niekwestionowana jakość, które zagwarantuje deweloper, firma MDC2, w połączeniu z zapleczem finansowym i doświadczeniem Fortress REIT Limited niewątpliwie zaowocują komercyjnym sukcesem tego przedsięwzięcia.

– Zrównoważone parki logistyczne i centra dystrybucyjne cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem, ponieważ coraz więcej klientów poszukuje solidnych i dobrze zlokalizowanych punktów w łańcuchu dostaw. MDC2 Park Łódź South, ze względu na swoją centralną lokalizację, idealnie pasuje do strategii inwestycyjnej Fortress REIT, gdyż znajduje się w sercu głównego węzła dystrybucyjnego w Polsce – powiedział Hadley Dean, Założyciel MDC2. – Przez następną dekadę polski rynek logistyczny będzie nadal wyprzedzał kraje Europy Zachodniej, zarówno pod względem wzrostu łącznej aktywności deweloperów, jak i popytu netto.

Poleć ten artykuł:

Polecamy