Meble Forte wstrzymało budowę fabryki

Meble Forte wstrzymało budowę fabryki

Widmo spowolnienia gospodarczego, rosnące ceny energii i zmiany na rynku pracy spowodowały, że Fabryki Mebli Forte S.A. zawiesiły plany budowy kolejnego zakładu produkcyjnego. Polski producent po latach dynamicznego rozwoju musi wstrzymać inwestycje.  

Jak czytamy w komunikacie, zarząd spółki podjął decyzję o odłożeniu na czas nieokreślony realizacji inwestycji w nową fabrykę mebli w Suwałkach. Rozmowy z Grupą Homag, która miała zaprojektować, wykonać i dostarczyć wyposażenie linii produkcyjnych, nie będą kontynuowane.

Decyzja spółki podyktowana jest wysoką niepewnością co do sytuacji makroekonomicznej w Europie oraz stale rosnącymi kosztami działalności spółki, w szczególności dotyczącymi wzrostu kosztów energii i kosztów pracy, jak również ograniczeniami dostępu do siły roboczej, które mogą mieć istotny wpływ na ekonomiczną opłacalność przedsięwzięcia.

Meble Forte zaplanowały nową fabrykę tuż po otwarciu swojej kluczowej inwestycji. W kwietniu 2018 ruszył zakład wytwarzający płyty wiórowe w Suwałkach, dzięki czemu uniezależniono się od zewnętrznych dostawców płyt wiórowych. Wmurowano wówczas kamień węgielny pod kolejny zakład, ale piątej fabryki mebli w strukturach firmy póki co jednak nie będzie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy