Medal i certyfikat EcoVadis dla PKS Gdańsk-Oliwa SA

Medal i certyfikat EcoVadis dla PKS Gdańsk-Oliwa SA

Firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA została nagrodzona brązowym medalem i certyfikatem EcoVadis za poziom społecznej odpowiedzialności biznesu i działania w tym zakresie w 2020 roku.

EcoVadis jest jedynym dostawcą uniwersalnych ocen zrównoważonego rozwoju. PKS Gdańsk-Oliwa SA po zaproszeniu do raportowania na tej platformie, w ten sposób weryfikuje swoje wyniki proekologicznego rozwoju w czterech obszarach tematycznych:

  • środowisko,
  • zatrudnienie,
  • uczciwe praktyki biznesowe
  • łańcuch dostaw.

Dla globalnych firm operujących w różnych branżach przemysłowych ocena EcoVadis jest jednym z najistotniejszych kryteriów kwalifikacji dostawców. Metodologia oceny obejmuje 160 krajów, siedem wskaźników zarządzania w ramach 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju w czterech wymienionych tematach. Metodologia opiera się również na wiodących standardach, takich jak Global Reporting Index, United Nations Global Compact i ISO 26000 oraz jest nadzorowana przez międzynarodowy komitet naukowy.

Brązowy medal i certyfikat EcoVadis przyznany dla PKS Gdańsk-Oliwa SA to wysoka i prestiżowa nagroda za aktywność, działania oraz ich wyniki w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu w branży transportowej na całym świecie.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy