Mercator Medical pierwszym najemcą 7R Park Gdańsk IV

Mercator Medical pierwszym najemcą 7R Park Gdańsk IV

Grupa Mercator Medical, producent rękawic i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku, wynajęła 13 tys. mkw. wysokiej jakości powierzchni magazynowej w 7R Park Gdańsk IV, w Barniewicach. Działalność w nowej lokalizacji rozpocznie w drugim kwartale 2025 r.

Mercator Medical S.A jest jednym z największych graczy w Polsce i na świecie. Sprzedaje produkty do blisko 70 krajów. W 7R Park Gdańsk IV, liczącym 42 tys. mkw. otworzy pierwsze własne centrum dystrybucyjne o powierzchni 13 tys. mkw. – Przeanalizowaliśmy różne scenariusze związane z naszą  dotychczasową działalnością logistyczną i zdecydowaliśmy się na zmianę w strategii grupy Mercator Medical S.A. w tym zakresie. Chcemy posiadać większą niezależność i kontrolę nad procesem dystrybucji, a co za tym idzie optymalizacją kosztów oraz  poprawą efektywności operacyjnej. W naszą długoterminową strategię wpisane jest dalsze poszerzanie oferowanego asortymentu jak i obrotów. Nowy magazyn o znacznym potencjale wspiera ten kierunek i umożliwia realizację założonych celów. Mając świadomość wspólnej troski o zrównoważony rozwój, w tym o środowisko naturalne, poszukiwaliśmy obiektu o możliwie najwyższych parametrach w tej dziedzinie – co stanowiło jedno z kluczowych kryteriów wyboru. Przed nami wiele interesujących wyzwań związanych z realizacją tego projektu, do których podchodzimy z dużym entuzjazmem – mówi Piotr Rabczuk, Dyrektor Logistyki, Grupa Mercator Medical

7R Park Gdańsk IV zlokalizowany jest w Barniewicach, 2,5 km od S6 – obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta, 18 km od terminala kontenerowego DTC w Gdańsku. Bliskość portów w Gdańsku i Gdyni oraz lotniska im. Lecha Wałęsy z terminalem cargo, które położone jest w odległości 4 km, ułatwiają handel i transport międzynarodowy.

7R Park Gdańsk IV wyposażony został w rozwiązania, które przyniosą najemcom realne oszczędności w postaci niższych kosztów energii. To zasługa zastosowanych m.in. paneli fotowoltaicznych, systemu sterowania oświetleniem DALI oraz przemyślanemu wykorzystaniu światła dziennego w strefach rozładunkowych. – Odpowiedzialne projektowanie uwzględnia potrzeby zarówno najemców, jak i środowiska naturalnego.

7R Park Gdańsk IV jest tego doskonałym przykładem. Zgodnie ze strategią dekarbonizacji, realizowaną przez 7R, magazyn został zaprojektowany według najwyższych standardów i kryteriów ESG, tak, by mógł dobrze służyć najemcom przez wiele lat – mówi Marzena Taube, Leasing Director w 7R.

Na terenie obiektu znajdą się także zielone strefy, które wspierają bioróżnorodność flory i fauny. Dla zmotoryzowanych przewidziano stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wszystkie proekologiczne aspekty klasyfikują magazyn do certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent.

Firmę Mercator Medical S.A. w negocjacjach reprezentowali doradcy AXI Immo. – Dobre relacje, wzajemne zrozumienie oraz doskonała znajomość lokalnego rynku okazały się kluczowe w procesie poszukiwania nowej powierzchni magazynowej dla Grupy Mercator Medical. Klient już wcześniej korzystał z obsługi logistycznej w regionie, jednak w czasie analiz finansowych oraz swojego rozwoju zadecydował się na otwarcie własnego centrum dystrybucyjnego. To kolejny krakowski Klient, który zaufał strukturom AXI IMMO i otrzymał najwyższy poziom usług dzięki współpracy międzyregionalnej – dodaje Marta Nowik, Dyrektor, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Poleć ten artykuł:

Polecamy