Mielecka Husqvarna zwiększa produkcję

Mielecka Husqvarna zwiększa produkcję

Instalacja zmechanizowanej linii montażowej i spawalniczej to nowe inwestycje w mieleckiej fabryce Husqvarna - lidera w produkcji sprzętu do pielęgnacji terenów zieleni.

Rozbudowa linii produkcyjnych pozwoli zwiększyć ofertę produkowanego w Polsce sprzętu o 39 nowych modeli kosiarek samojezdnych i z napędem. W połowie grudnia ruszyła nowa linia produkcyjna. Zakres produkowanego sprzętu rozszerzył się o 26 modeli kosiarek z napędem z rodziny Klippo. Zwiększona została również produkcja Riderów Husqvarna. W fabryce produkowane są 3 nowe rodziny samojezdnych kosiarek – co daje łącznie 13-ście nowych modeli.

Właścicielem pierwszego Ridera Husqvarna z nowej linii został Urząd Miejski w Mielcu. W wyniku współpracy pomiędzy fabryką Husqvarna a miastem, odbyło się spotkanie menedżerów fabryki z Prezydentem Mielca – Januszem Chodorowskim. Prezydent uroczycie odebrał kluczyki do maszyny, która zjechała z linii produkcyjnej. Rider Husqvarna przeznaczony będzie m.in. do prac na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dla firmy Husqvarna, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie. Od ponad 20 lat rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie (punkty sprzedaży) połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy