Monitoring dachów płaskich w naszym klimacie – konieczny dla bezpieczeństwa!

Monitoring dachów płaskich w naszym klimacie – konieczny dla bezpieczeństwa!

Zmiany klimatyczne mają coraz większy wpływ na użytkowanie dachów płaskich. Nie dotyczy to wyłącznie okresów zimowych, coraz większym problemem w Polsce stają się deszcze nawalne, które potrafią być bardzo niebezpieczne dla budynków z dachami płaskimi a skutki ich działania katastrofalne. Z pomocą przychodzi profesjonalny monitoring ugięć dachów i monitoring drożności wpustów, które w polskich realiach  powoli stają się koniecznością. 

Jak to działa? 

Podstawowy problem, wynikający ze zmian klimatycznych, to nieprzewidywalność warunków atmosferycznych. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych z dachem płaskim. Bo co może z dachem zrobić deszcz nawalny lub zalegający śnieg? Zniszczyć! 

Rozwiązanie problemu stanowią Sensory Sense S-One i DSW od Sense Monitoring. Pierwsze to nowoczesny system monitoringu ugięć dachów płaskich, wyposażony w sensory laserowe, które mierzą strzałkę ugięcia w połowie rozpiętości konstrukcji – tam, gdzie oddziaływanie na konstrukcję jest największe. Odpowiednio zainstalowane czujniki co 3 minuty dokonują pomiaru o dokładności 1 mm. Uzyskane informacje przekazywane są do spersonalizowanej aplikacji mobilnej. Pozwala to na bieżące reagowanie i dostosowywanie strategii działania do aktualnej sytuacji.  

– Z roku na rok widzimy coraz większy wzrost świadomości Zarządców budynków wielkopowierzchniowych, dotyczący potrzeby monitorowania dachów budynków w sposób zautomatyzowany, prosty i skuteczny. –  mówi Artiom Komardin CSO Sense Monitoring Sp. z o.o.

I dodaje: – Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom – czyli Platformie Inteligentny dach i systemom czujników Sense S-One oraz DSW,  które oferujemy, gwarantujemy Zarządcom optymalizację kosztów utrzymania budynków i bezpieczeństwo każdego dnia.  Nasze rozwiązania trafiają w potrzeby firm, które zarządzają budynkami  w sposób bazujący na rzeczywistych danych pomiarowych. 

DSW – to detektory spiętrzania wody, które w precyzyjny sposób mierzą ponadnormatywne poziomy wody na dachach płaskich, co Zarządcy daje wiedzę na temat drożności wpustów oraz czasie utrzymywania się zastoisk wody w ich okolicach. 

Informacje przekazywane przez DSW umożliwiają podejmowanie natychmiastowych reakcji w sytuacjach kryzysowych. Jakiekolwiek przekroczenie bezpiecznych poziomów jest od razu odnotowywane. Informację otrzymują użytkownicy Platformy Inteligentny Dach, która trafia do nich za pomocą SMS i maila. Detektory Spiętrzenia Wody są częścią Platformy Inteligentny Dach, na którą składa się także monitoring ugięć Sense S-One. Platforma zyskała uznanie wielu klientów – obecnie monitoruje ona  ponad  2 miliony m2 dachów płaskich.

Sense Monitoring – doświadczony polski dostawca innowacyjnych rozwiązań dla bezpiecznego utrzymania budynków wielkopowierzchniowych. Stworzone przez firmę produkty automatyzują procesy dozoru, przyczyniają się do utrzymania dachów płaskich w należytym stanie oraz wspierają w podejmowaniu strategicznych decyzji z obszaru bezpieczeństwa pracowników, towarów oraz procesów. W 2022 firma Sense Monitoring została laureatem konkursu Kreator Budownictwa Roku. 

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy