Monosol ruszył z budową zakładu

Monosol ruszył z budową zakładu

30 czerwca odbyła się ceremonia wbicia pierwszej łopaty na placu budowy nowej inwestycji firmy Monosol. Producent folii stawia zakład w gminie Ujazd, na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Gratulujemy inwestycji i cieszymy się, że MonoSol wybrał nasz region i KSSE na lokalizację dla swojego nowego zakładu. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyciągnie do nas także inne nowoczesne firmy, które wpłyną na dalszy dynamiczny rozwój naszego regionu – mówił podczas uroczystości dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Pracę w nowym zakładzie znajdzie ok. 90 osób. W zakładzie MonoSol produkowane będą wyroby w formie różnego rodzaju folii wodorozpuszczalnej do pakowania. Projekt opakowań rozpuszczalnych w wodzie pomaga tworzyć produkty, które mogą zapewnić dokładne dozowanie, łatwiejszą obsługę, większą wygodę oraz bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój.

Produkty stosowane będą jako opakowania detergentów, chemii, kosmetyków oraz pokrycia blatów i powierzchni stałych. Wykorzystywane będą w przemyśle spożywczym, w druku transferowym, na basenach i ośrodkach SPA. Folie będą produktami ekologicznymi, szerokiego zastosowania w różnych branżach, produkowane będą w różnych kształtach i rozmiarach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy