Na Podkarpaciu powstaje kolejny park przemysłowy

Na Podkarpaciu powstaje kolejny park przemysłowy

W leżącej 40 km na północ od Rzeszowa Nowej Sarzynie powstanie „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna”. Nowi inwestorzy będą mogli lokować się tuż przy zakładzie CIECH Sarzyna, korzystając dzięki temu z istniejącej infrastruktury drogowej, kolejowej i technicznej.

Powstanie parku to efekt inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Andrzeja Rychla, oraz spółki CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin i żywic. CIECH, posiadający w Nowej Sarzynie blisko 500 ha powierzchni, ale wykorzystujący aktualnie tylko 100 ha, za symboliczną złotówkę przekazał miastu 10 ha terenów. Przy zakładach CIECH’u działa już blisko 20 innych zakładów z branży chemicznej i władze samorządowe liczą na to, że utworzenie parku przemysłowego da impuls dużego hub’a firm z tej branży.

 

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna” odbyło się 16 października w „Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis”, zlokalizowanym w podrzeszowskiej Jasionce. – Nowa Sarzyna to miasto z tradycjami przemysłowymi sięgającymi lat 30-tych XX wieku, idealnie skrojone pod prowadzenie właśnie tego typu działalności. Dołożę wszelkich starań, aby „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” – wspólna inicjatywa miasta i firmy CIECH Sarzyna – służył rozwojowi Nowej Sarzyny oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą liczyć na nasze wsparcie i dobrą współpracę. Wierzę, że przyczyni się to do wzrostu zatrudnienia oraz do umocnienia pozycji Nowej Sarzyny na gospodarczej mapie regionu – zaznaczył Andrzej Rychel, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

 

– Dynamiczny rozwój CIECH Sarzyna – największego polskiego producenta środków ochrony roślin i żywic, eksportującego swoje produkty do 40 krajów całego świata, jest najlepszym przykładem tego, że „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” to doskonałe miejsce na prowadzenie tego typu działalności. Dzięki licznym inwestycjom Grupy CIECH, dziś CIECH Sarzyna to jedne z największych zakładów chemicznych w Polsce, a Nowa Sarzyna przyciąga kolejne inwestycje przemysłowe. Inwestorzy doceniają przyjazną administrację samorządową oraz łatwy dostęp do niezbędnej infrastruktury technicznej oraz dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej – powiedział Mariusz Grelewicz, prezes zarządu CIECH Sarzyna.

 

Aktualnie proces tworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna” znajduje się na pierwszym etapie, a do dyspozycji inwestorów dostępne są tereny zlokalizowane przy wewnętrznej drodze dojazdowej, z dostępem do drogi powiatowej (ul. Popiełuszki) oraz w sąsiedztwie bocznicy kolejowej. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni (od 1 do 3 ha) oraz sąsiedztwo wszystkich niezbędnych mediów.

 

W II etapie, do dyspozycji inwestorów oddane zostaną tereny zlokalizowane bezpośrednio przy drodze łączącej Nową Sarzynę z drogą ekspresową S19 (11 km) z jednej strony i bocznicą kolejową z drugiej strony. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni – od 1 do aż 60 ha oraz dostępność wszystkich niezbędnych mediów w sąsiedztwie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy