Najemcy zostają na dłużej w parku P3 Poznań 

Najemcy zostają na dłużej w parku P3 Poznań 

P3 Logistic Park, długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał przedłużenia umów najmu z dotychczasowymi najemcami parku P3 Poznań. Na dłużej zdecydowały się zostać firmy Westwing, PF Logo Express, CEVA Logistics i British American Tobacco. 

Magda Twarowska, Head of Leasing w P3 Logistic Parks mówi: – Poznań to od lat jedna z najpopularniejszych lokalizacji na magazynowej mapie Polski. To tu powstał także jeden z naszych pierwszych parków w Polsce. Dzięki doskonałej lokalizacji, bliskości dobrze rozwiniętej infrastruktury i dostępowi do wykwalifikowanej kadry cieszy się olbrzymim i niesłabnącym zainteresowaniem. Chętnie wybierają go m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej. Nasi partnerzy cenią sobie także standard budowanych przez nas magazynów i elastyczne podejście. Bardzo się cieszę, że obiekty oddane do użytku kilka lat temu nadal spełniają wszystkie wymagania naszych partnerów i niezmiennie sprzyjają ich rozwojowi. 

Westwing – europejski lider e-commerce w zakresie inspiracji dla domu i mieszkania, zdecydował się na przedłużenie wynajmu 3.898 m2 powierzchni w parku P3 Poznań, gdzie wynajmuje łącznie 82.500 m2 powierzchni magazynowo – biurowej. Ze swojego magazynu firma prowadzi dystrybucje wszystkich swoich mebli na rynek europejski.

Należąca do grupy PF Concept International spółka PF Logo Express to dynamicznie rozwijająca się firma produkcyjna specjalizująca się w wytwarzaniu i dekorowaniu szerokiej gamy produktów promocyjnych. Firma zdecydowała się na przedłużenie kontraktu wynajmu 49.679 m2 powierzchni, z czego 46.881 m2 to powierzchnia produkcyjno – magazynowa, a pozostała część przypada na biura i powierzchnie socjalne. 

Na dłużej zdecydowała się zostać także firma CEVA Logistics – wiodący, globalny operator logistyczny, który dostarcza dedykowane rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej, frachtu lotniczego i morskiego, dystrybucji i zarządzania transportem.  W parku P3 Poznań na łącznej powierzchni 26.335 m2 firma oferuje swoje usługi dla dużych i średnich przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych.

Umowę najmu powierzchni magazynowej przedłużyła także firma British American Tobacco, będąca częścią międzynarodowej firmy tytoniowej, sprzedającej swoje produkty na ponad 180 rynkach całego świata. W parku P3 Poznań wynajmuje 13.862 m2 powierzchni magazynowej i 611 m2 powierzchni biurowej. 

Park P3 Poznań to jeden z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Znajduje się na południe od Poznania blisko drogi dwupasmowej nr S11 połączonej z autostradą A2. Autostrada zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. Wśród najemców parku są także firmy tj. Westwing, Zaparoh, Clipper Logistics czy Colian Logistic. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy