No Limit obsługuje e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej z nowego magazynu od 7R w Sosnowcu

No Limit obsługuje e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej z nowego magazynu od 7R w Sosnowcu

W czasie pandemii nieruchomości logistyczne stały się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej aktywami pierwszego wyboru dla inwestorów. W minionym roku branża nieruchomości przemysłowych odnotowała rekordowy, prawie 50-procentowym udział w wolumenie transakcji , a jednym z najbardziej popularnych regionów wśród deweloperów i najemców nadal jest Górny Śląsk oraz Zagłębie. To tutaj został otwarty nowoczesny obiekt magazynowo-biurowy, który deweloper 7R wybudował dla operatora logistycznego No Limit, specjalizującgo się między innymi w obsłudze sektora e-commerce. Magazyn skonstruowany jest w myśl strategii zrównoważonego budownictwa.

Sosnowiecki projekt BTS dla No Limit, firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży TSL, to obiekt klasy A z niemal 5 000 mkw. przestrzeni składowania w obrębie hali magazynowej przystosowanej do nowoczesnych operacji logistycznych. Obiekt powstał w ramach kompleksu 7R Park Sosnowiec złożonego z trzech budynków. W ramach realizacji dla No Limit powstała także powierzchnia biurowa, licząca 455 mkw. Budynek został zaprojektowany oraz skonstruowany według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa, minimalizując oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne.

Zrównoważone magazyny

W 2020 roku deweloper 7R zainicjował powstanie ważnej dla rozwoju firmy polityki prowadzenia biznesu w myśl zasad ekologicznego budownictwa, a także promowania dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju wśród swoich klientów oraz w branży magazynowo-przemysłowej. Współpraca dewelopera z No Limit to dowód na efektywne partnerstwo w biznesie oraz szerzenie wspólnych wartości i idei świadomego inwestowania w redukcję śladu węglowego branży logistycznej.

– Jednym z głównych filarów strategii No Limit jest rozwój operacyjny i biznesowy z uwzględnieniem rozwiązań proekologicznych, czego przykładem jest inwestycja magazynowa w Sosnowcu. Będziemy wykorzystać dostępną infrastrukturę dla aut elektrycznych jako bazę dystrybucji towarów naszych klientów w regionie Aglomeracji Śląskiej. Jednocześnie liczymy na to, że działania w tej lokalizacji pozwolą nam usprawnić przepływ ładunków drobnicowych z Polski do krajów południowych i zintensyfikować rozwój logistyki kontraktowej na rynku Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Mariusz Rączka, Dyrektor Logistyki No Limit.

Hub No Limit w 7R Park w Sosnowcu oferuje 11 docków i 12 bram kurierskich, w tym rozwiązanie semi-cross dock, czyli docki i bramy kurierskie w układzie „L”. Firma operuje również wewnętrzną myjnią dla realizacji jednej z kluczowych dla niej usług. Wokół budynku znajduje się 41 miejsc postojowych.

– Cieszę się, że nasz wieloletni najemca powierzył właśnie nam zadanie realizacji ich flagowej nieruchomości. Założeniem tej inwestycji było dostarczanie energii w pełni ze źródeł odnawialnych, dlatego w budynku zastosowaliśmy m.in. panele fotowoltaiczne osadzone na wzmocnionej strukturze dachu. Dodatkowo zamontowaliśmy oświetlenie LED w całym obiekcie. Na terenie inwestycji udostępniliśmy także przyłącza do dziewięciu stacji typu „plug in”, do szybkiego ładowania elektrycznej floty operatora oraz przygotowaliśmy infrastrukturę dla kolejnych 11 takich punktów. To tylko niektóre rozwiązania ekologiczne zastosowane w nowym budynku dla No Limit, który ma znaczący udział w obsłudze rynku e-commerce w Polsce – komentuje Maciej Krawiecki, Head of Leasing, 7R.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Atlas Ward, która wraz z pracownią Kwadrat odpowiada również za projekt architektoniczny nowej siedziby No Limit w Sosnowcu.

Śląsk magazynami stoi

Województwo śląskie oceniane jest przez ekspertów JLL jako jeden z najbardziej aktywnych rynków magazynowych w 2020 roku. Coraz bardziej widoczna jest tutaj transformacja w region przemysłowo-handlowy, a rozbudowana infrastruktura drogowa i kolejowa sprzyjają popytowi na powierzchnie produkcyjne i magazynowe. Sosnowiec uznawany jest za miasto perspektywiczne z największą liczbą mieszkańców w Zagłębiu Dąbrowskim. Bliskość Katowic, głównego ośrodka miejskiego na Górnym Śląsku, a także autostrady A4 oraz dróg ekspresowych sprawia, że najemcy wybierają kompleks 7R Park Sosnowiec ze względu na znakomitą lokalizację. Usytuowanie w granicach aglomeracji sprawia, że nowe miejsca pracy doceniają również pracownicy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy