Nordycki standard, polski patent

Nordycki standard, polski patent

W biznesie miarą sukcesu jest zaufanie klienta potwierdzone kolejnymi realizacjami. Sense Monitoring współpracuje z BIK S.A od 2018 roku. W tym czasie Platforma Inteligentny Dach wielokrotnie udowodniła swoją przydatność, niezawodność i opłacalność. Te cechy zadecydowały, że monitoring Sense stanowi standardowe wyposażenie wszystkich nowo powstających obiektów dewelopera. To cenne wyróżnienie, gdyż nordycki inwestor działający na wielu rynkach bardzo starannie dobiera partnerów. To również dowód, że opatentowany system pomiaru ugięć konstrukcji Sense S-One nie ma sobie równych również na globalnym rynku.

Dziś naszemu klientowi gratulujemy oddania do użytkowania nowego centrum logistycznego w Nowej Wsi Wrocławskiej. Budynek oczywiście wyposażony jest w system monitoringu ugięć dachowych Sense S-One.

Jak mówi Artiom Komardin Wiceprezes Sense Monitoring – To kolejna przysłowiowa cegiełka budująca naszą pozycję na rynku. Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Inteligentny Dach staje się nowym standardem dla budynków wielkopowierzchniowych. W sumie nasza platforma monitoruje już ponad 2 000 000 m2 powierzchni dachów.

– Szybkość rozwoju platformy można również liczyć w ilości danych, jakie nasz system musi przeliczyć. Ta w roku 2022 wzrosła o 61,3%. To kolejny rok, w którym utrzymujemy tą kosmiczną dynamikę. – dodaje Przemysław Gałązka CTO odpowiedzialny za rozwój spółki w obszarze technologicznym.

Bieżący rok zostanie zapamiętany głównie w kontekście rosnących cen energii i kosztów eksploatacyjnych budynków. W tą nową rzeczywistość doskonale wpisuje się system Sense S-One.  Jak mówi Tomasz Pieprzyca Project Manager w BIK S.A „Tego typu rozwiązanie stosujemy na naszych obiektach dla podwyższenia bezpieczeństwa i komfortu naszych Klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadomie podejmować decyzję o konieczności lub nie, odśnieżenia dachu. Wiąże się to nie tylko z podwyższeniem bezpieczeństwa naszego obiektu, ale także obniżeniem opłat eksploatacyjnych.”

Dodatkowo monitoring jest doskonałym uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznych budowanych na dachach płaskich. W nowo oddanej hali BIK planowana jest instalacja o mocy 300 kWp.

Sense Monitoring Sp. z o.o. – spółka technologiczna działająca od 2017 roku w branży nieruchomości komercyjnych. Twórca unikalnego, opatentowanego systemu pomiaru przemieszczeń elementów konstrukcyjnych budynków. System pod nazwą handlową Sense S-One oraz współpracująca z nim aplikacja Inteligentny Dach stanowią wiodące na rynku rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo oraz optymalizujące koszty eksploatacyjne budynków z dachami płaskimi. Pod opieką systemu znajduje się ponad 2 000 000 m2 powierzchni dachów. Do grona Klientów spółki należą m.in.: Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A, Bricoman, Solaris, LPP, Alstom, Orlen Oil.

BIK S.A. jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters – platforma logistyczna NREP.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy