Nowa inwestycja Grupy Raben w Szczecinie

Nowa inwestycja Grupy Raben w Szczecinie

6 września 2013 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego centrum logistycznego spółek Raben Polska i Fresh Logistics.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 11 milionów złotych. Grupa Raben zatrudnia w nowej placówce łącznie ok. 50 Pracowników etatowych oraz ponad 70 Podwykonawców. Grupa Raben pierwszą swoją szczecińską placówkę uruchomiła w 1999 roku. W nowym oddziale firmy świadczą usługi międzynarodowego i krajowego transportu drogowego, zarówno całopojazdowego, jak i obejmującego pojedyncze przesyłki paletowe, także dla produktów wymagających kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni Celsjusza. Ponadto w ofercie znajduje się logistyka kontraktowa oraz rozładunki i załadunki kontenerów morskich.

 

Wspomniany obiekt posiada:

• trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 715 m2,

• halę magazynowo-tranzytową o powierzchni blisko 3 885 m2,

• ponad 7 000 m2 powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i ramp rozładowczych,

• niemal 2 000 m2 powierzchni utwardzenia betonowego przed dokami w hali tranzytowej,

• więcej niż 1 000 m2 powierzchni miejsc postojowych dla samochodów osobowych i chodników.

 

– W rejonie szczecińskim zauważalny jest wzrost aktywności gospodarczej, który wynika z bliskości niemieckiej granicy oraz Skandynawii. Z tej przyczyny koniecznością staje się rozwijanie oddziału spedycyjnego w Szczecinie, by obsługiwać przesyłki pochodzące z województwa zachodniopomorskiego. Wiele firm logistycznych, nie tylko z Polski, ale również z Europy Zachodniej,otwiera tu swoje filie, by świadczyć usługi magazynowe. Jednak to my możemy poszczycić się najnowocześniejszym obiektem w regionie. Jego innowacyjność przekłada się bezpośrednio jakość usług oraz na korzyści dla Klientów, bowiem optymalizuje procesy i zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo towarów – komentuje Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Polska.

 

– Troska o zadowolenie Klienta z poziomu świadczonych usług wpisuje się w strategię Grupy Raben. Nowy obiekt potwierdza naszą wiarygodność na lokalnym rynku, umożliwia realizację zleceń w bardziej komfortowych warunkach, przy zachowaniu europejskich standardów jakości i bezpieczeństwa. To dla nas także niewątpliwie szansa na bardziej efektywne działanie i dalszy rozwój. Koncentrujemy się na wykorzystaniu atutów naszej lokalizacji, dobrej komunikacji w kraju oraz sąsiedztwa z Zachodem – dodaje Jacek Wojciechowski, kierownik oddziału w spółce Raben Polska.

 

– Od ponad dekady spółka Fresh Logistics, należąca do Grupy Raben, dostarcza usługi logistyczne dla Klientów z regionu Szczecina oraz całego województwa zachodniopomorskiego. Otwarcie oddziału w Szczecinie jest następstwem naszego naturalnego rozwoju, jak również kolejnym krokiem w strategicznym planie na najbliższe lata. Co najważniejsze, nowa lokalizacja pozwala nam być bliżej Klientów, a tym samym dostarczać bardziej kompleksowe usługi, jeszcze ściślej dostosowane do wymagań naszych biznesowych Partnerów – podsumowuje Łukasz Hofman, dyrektor oddziału w spółce Fresh Logistics.

 

– Grupa Raben działa w 10. krajach Europy, świadcząc szeroki zakres usług TSL. Szczecin jest ważnym punktem na logistycznej mapie Polski. Za sprawą łatwego dostępu do portów morskich i rzecznych oraz położeniu geograficznemu, umożliwiającemu sprawne przemieszczenie przesyłek do naszych zachodnich sąsiadów, stanowi atrakcyjną lokalizację – komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy