Nowe auto flotowe FC Barcelona

Nowe auto flotowe FC Barcelona

Oszalała na punkcie futbolu część redakcji (w liczbie 1 osoby) marzyła, by opublikować news z Messim na zdjęciu. Wreszcie jest okazja, głównym autem flotowym FC Barcelony stała się Cupra Formentor.

Piłkarze klubu otrzymają możliwość szerokiej personalizacji swoich samochodów. Piłkarze będą mogli dostosować modele, dobierając m.in. pojemność silnika czy kolor karoserii. Jednym z pierwszych użytkowników Formentora będzie Marc ter Stegen, bramkarz FC Barcelona i oficjalny ambasador marki Cupra. Ciekawostkę stanowi fakt, że choć Barca słynie z piłkarzy ofensywnych, to właśnie Niemiec jest od kilku lat jedną z najważniejszych postaci w zespole, ratującą od wieli nieszczęść.

Cupra pozostaje oficjalnym partnerem motoryzacyjnym oraz partnerem ds. mobilności FC Barcelona. Premierowe egzemplarze Formentora będą wykorzystywane do celów instytucjonalnych klubu. – Ogłoszenie Cupry Formentora oficjalnym samochodem FC Barcelona wydaje się naturalnym ruchem. To model zaprojektowany i rozwinięty w Barcelonie. Jego produkcja również będzie mieć miejsce w mieście, w którym powstały obie marki – podkreśla Wayne Griffiths, CEO Cupry i wiceprezes SEAT-a ds. sprzedaży i marketingu.

Formentor został zaprojektowany, by połączyć sportowy charakter jazdy z wygodą SUV-a. Premierowa wersja CUV-a będzie wyposażona w 2-litrowy silnik benzynowy TSI z turbodoładowaniem, który zapewni moc 310 KM i moment obrotowy 400 Nm. Z zewnątrz samochód będzie wyróżniał się m.in. dzięki specjalnemu lakierowi Petrol Blue Matt oraz 19-calowym felgom w miedzianym kolorze skrywającym 18-calowe hamulce Brembo. Sportowy charakter widać także po wnętrzu, w którym zamontowano m.in. skórzane fotele kubełkowe w kolorze Petrol Blue oraz dodatki w kolorze miedzi i ciemnego aluminium.

Jeszcze jedna ciekawostka. Nazwa Formentor niektórym może się (słusznie!) kojarzyć z geografią a konkretnie półwyspem na wyspie Majorka. Widok z niego jest niesamowity (widzieliśmy!), ciekawe jakie odczucia będą towarzyszyć klientom samochodu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy