Nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych

Nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych

Na przełomie września i października br. w Wieprzu koło Żywca rozpoczęło działalność OneMoreBeer, nowe centrum dystrybucji piw rzemieślniczych. Spółka powstała po połączeniu doświadczonych dystrybutorów kraftowych piw Kraina Piwa z Żywca i SmakPiwa.pl z Warszawy, we współpracy z Browarem PINTA, najbardziej znanym browarem rzemieślniczym w Polsce.

Nowoczesne centrum zostało wybudowane od podstaw za ok. 5,5 mln zł na należącej do Browaru PINTA działce w Wieprzu. Hala magazynowa o powierzchni 1000 mkw. i zastosowane w niej rozwiązania znacząco zwiększają dotychczasowe możliwości dystrybucyjne firm, które stworzyły OneMoreBeer oraz browarów PINTA i PINTA Barrel Brewing, a także w pełni automatyzują obsługę dostaw i zamówień piwa.

– Powstało najnowocześniejsze centrum dystrybucji piw rzemieślniczych w Polsce. W jednym miejscu mamy najszerszy asortyment polskiego i zagranicznego kraftu. Jesteśmy w stanie obsługiwać nawet najmniejsze, indywidualne zamówienia i docierać z piwami rzemieślniczymi w najodleglejsze zakątki Polski i świata – mówi Paweł Ząbek, dotychczasowy Dyrektor Operacyjny Browaru PINTA, który został Dyrektorem Zarządzającym OneMoreBeer Sp. z o.o.

Realizacja wszystkich zadań w OneMoreBeer jest zarządzana przez system WMS – specjalistyczne oprogramowanie do obsługi tzw. magazynu wysokiego składu. Kontrolę obrotu magazynowego i lokalizację produktów na regałach ułatwiają kamery i skanery. W nowym magazynie każdy korytarz, regał i półka mają zdefiniowaną rolę, a produkty są uporządkowane ze względu na szybkość ich rotowania. Nowe rozwiązania ułatwiają zarządzanie magazynem i przyspieszają kompletowanie palet lub przesyłek. – Znacznie łatwiejsze jest tworzenie i dystrybuowanie tematycznych zestawów piw rzemieślniczych lub wzbogacanie takich wysyłek o materiały edukacyjne – dodaje Paweł Ząbek.

Poleć ten artykuł:

Polecamy