Nowe fabryki w W-MSSE

Nowe fabryki w W-MSSE

20,7 mln zł zainwestują w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przedsiębiorstwa, które uzyskały nowe decyzje o wsparciu inwestycji.

Instal-Weld Sp. z o.o. z Wrocławia kosztem 3,9 mln zł utworzy nowy zakład produkcyjny w Elblągu. Firma zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych m.in. instalacji procesowych, przemysłowych, zbiorników ciśnieniowych i bezciśnieniowych pod indywidualne zamówienie. Specjalizuje się w produkcji elementów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym.

Dzięki realizacji inwestycji spółka będzie mogła znacząco zwiększyć skalę produkcji, wytwarzać większe gabarytowo urządzenia oraz rozszerzyć swoje portfolio m.in. o kontenerowe elektrociepłownie i tankosilosy.

Decyzję o wsparciu odebrała również Firma Produkcyjno-Handlowa „Blender” Sebastian Pawłowski. Przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 16 834 000 zł w zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu w Ostródzie oraz budowę nowego zakładu produkcyjnego w Worninach (gm. Ostróda). Zasadniczym elementem inwestycji planowanej w Ostródzie jest zakup maszyn i urządzeń, które znacząco usprawnią proces produkcyjny oraz umożliwią produkcję nowych wyrobów.

Z kolei przedsięwzięcie planowane w Worninach polegać będzie na budowie hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalnym oraz zakupie maszyn i urządzeń produkcyjnych. Inwestycja pozwoli firmie na realizację zamówień, których wcześniej firma nie była w stanie wykonać.

FPH „Blender” to producent metalowych artykułów gospodarstwa domowego. Głównym profilem działalności jest produkcja unikatowych artykułów dekoracyjnych dla domu i ogrodu, kominków i grilli ogrodowych oraz świadczenie usług w zakresie obróbki metalu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy