Nowe narzędzie Platformy Przemysłu Przyszłości

Nowe narzędzie Platformy Przemysłu Przyszłości

Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości, unikalne narzędzie wsparcia procesów cyfryzacji, to nowe rozwiązanie stworzone na potrzeby polskich firm przez Platformę Przemysłu Przyszłości, aby pomóc przedsiębiorcom przeprowadzić ich biznes przez poszczególne etapy transformacji cyfrowej.

Na tym jednak nie koniec – bezpłatne usługi pozwolą na rozwijanie kompetencji przyszłości i włączenie się w tworzenie cyfrowej społeczności profesjonalistów. Platforma zostanie zaprezentowana podczas Kongresu Przemysłu Przyszłości i rozpocznie swoją działalność 22 grudnia 2021 r.

Platforma Cyfrowa to narzędzie wsparcia cyfrowej i zielonej transformacji, które jest efektem pracy i zbierania doświadczenia rynkowego przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Jego powstanie jest wynikiem organicznej pracy PPP w obszarze wzmacniania transformacji przemysłu w Polsce.

Celem działania zaprezentowanego narzędzia jest dostarczenie korzyści użytkownikom na każdym etapie ich rozwoju w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji. Ma to istotne znaczenie dla przedsiębiorców, bowiem wprowadzenie do procesów biznesowych nowatorskich rozwiązań pozwoli na poprawienie wydajności produkcji, a tym samym obniżenie kosztów, skrócenie przestojów i zminimalizowanie ilości odpadów.

Internetowa platforma połączy organizacje i osoby, udostępniając im narzędzia i usługi pomocne podczas wdrażania innowacji. Oferuje swoim odbiorcom wsparcie w kwestiach cyfryzacji przemysłu.  Również eksperci i dostawcy rozwiązań mogą za pomocą Platformy Cyfrowej nawiązać współpracę i zostać uczestnikiem ekosystemu przemysłu przyszłości.

Premiera Platformy Cyfrowej odbędzie się 22 grudnia 2021 roku podczas Kongresu Przemysłu Przyszłości. Zbliżający się Kongres to pierwsze tak duże wydarzenie organizowane przez PPP.

Poleć ten artykuł:

Polecamy