Nowe opakowanie wielokrotnego użytku wkrótce na testach

Nowe opakowanie wielokrotnego użytku wkrótce na testach

UPS połączyło swoje siły z największymi na świecie producentami dóbr konsumenckich i międzynarodowym liderem w zakresie recyklingu, firmą TerraCycle. Efektem tej koalicji jest opracowanie innowacyjnego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów.

UPS połączyło swoje siły z największymi na świecie producentami dóbr konsumenckich i międzynarodowym liderem w zakresie recyklingu, firmą TerraCycle. Efektem tej koalicji jest opracowanie innowacyjnego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów.

 

Opakowanie pod nazwą Loop zostanie przetestowane w Paryżu i Nowym Jorku. Będzie to pierwszy krok do jego pełnego wdrożenia na innych rynkach konsumenckich.

 

Wprowadzenie do obiegu opakowań wielokrotnego użytku Loop eliminuje konieczność używania jednorazowych opakowań, wykorzystywanych wcześniej do wysyłki towarów. Konsumenci będą teraz otrzymywać produkty w specjalnie zaprojektowanych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą zbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do załadunku i wysyłki.

 

– Opakowania Loop nie tylko wyeliminują odpady opakowaniowe, ale także znacznie podwyższą komfort użytkowania produktów i wygodę zakupów — powiedział Tom Szaky, dyrektor generalny TerraCycle.

Produkty pod marką Loop będą tworzone za pośrednictwem systemu zaprojektowanego przez TerraCycle i UPS. Jest on najnowszym osiągnięciem w ramach długotrwałej współpracy pomiędzy TerraCycle a UPS, liderem logistyki a ekspertem w dziedzinie opakowań.

– Innowacyjność jest kluczem do wszystkiego, co robimy w UPS i cieszymy się, że możemy wspierać TerraCycle w projektowaniu opakowań Loop oraz w świadczeniu usług transportowych  — powiedziała Kate Gutmann, dyrektor ds. sprzedaży i rozwiązań UPS. – Jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, firma UPS jest dumna, że będzie mogła uczestniczyć we wprowadzeniu na rynek opakowań wielokrotnego użytku Loop.

 

Opakowania Loop, wykonane są z takich materiałów jak stopy metali, szkło i tworzywa sztuczne, dzięki czemu są trwałe i nadają się do ponownego użytku lub recyklingu. Takie same parametry ma zewnętrzny kontener transportowy – supernowoczesny pojemnik wyeliminuje potrzebę stosowania pudełek jednorazowych i zapewni konsumentom rozwiązanie, które znacząco redukuje ilość odpadów.

 

UPS i TerraCycle współpracowały przy projektowaniu opakowania z wewnętrznymi przekładkami, które może służyć do transportu cieczy, produktów suchych i środków higieny osobistej. Materiały, z których wykonane są opakowania umożliwiają łatwe czyszczenie pojemnika przed jego ponownym użyciem. Laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań, które posiada certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Bezpiecznego Transportu (ISTA) do przeprowadzania procedur testowych ISTA w celu sprawdzenia integralności opakowań, pomogło stworzyć atrakcyjne dla konsumentów oraz wystarczająco trwałe opakowanie, które można wielokrotnie wykorzystywać.

 

W trakcie procesu projektowania i testowania, firma UPS znalazła rozwiązania niwelujące takie problemy jak:

  • uszkodzenia materiałów,
  • nieszczelność produktu,
  • zużycie konstrukcji opakowania przy stosowaniu w ograniczonym zakresie,
  • rysy na metalowych pojemnikach spowodowane przez metalową sprzączkę.

 

Laboratorium UPS zaleciło TerraCycle wprowadzenie następujących usprawnień: wielostopniowe zamykanie pojemników, zamknięcie ograniczające ryzyko nieszczelności produktów oraz niestandardowe przekładki w pojemniku Loop zapewniające m.in. lepsze utrzymywanie produktów w miejscu podczas transportu.

 

Dodatkowo, laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań przeprowadziło rygorystyczne testy przesyłanych ładunków w warunkach praktycznych, aby zebrać informacje o tym, czy pojemnik wielokrotnego użytku Loop nadaje się do transportu przesyłek o dużej objętości przez sieć wysoce zautomatyzowanych obiektów dystrybucyjnych UPS na całym świecie. – UPS pomógł firmie TerraCycle zaprojektować zewnętrzną i wewnętrzną część pojemnika Loop w sposób, w jaki sami nigdy byśmy tego nie zrobili. Dzięki testom UPS mogliśmy również udzielić porad naszym partnerom korzystającym z Loop w kwestii pakowania towarów oraz tego jak je układać bezpośrednio w pojemniku — powiedziała Tiffany Threadgould, Chief Design Junkie w firmie TerraCycle.

 

Testy pilotażowe, które odbędą się w Paryżu i Nowym Jorku w 2019 roku, pozwolą zebrać opinie konsumentów, na bazie których możliwe będzie usprawnienie całego procesu.

 

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy