Nowe pakiety rozwiązań firmy Trimble

Nowe pakiety rozwiązań firmy Trimble

Firma Trimble stworzyła dwa pakiety rozwiązań na potrzeby zarządzania flotą, których centralnym elementem jest zintegrowana jednostka pokładowa Truck4U: zarządzanie flotą i paliwem oraz zarządzanie flotą i czasem jazdy.

Oferowane pakiety rozwiązań umożliwiają firmom transportowym łatwe monitorowanie floty i szybką ocenę najbardziej interesujących je parametrów. Oba pakiety można łatwo ze sobą łączyć i rozbudowywać o dodatkowe opcje.

 

Mniejsze zużycie paliwa i poprawa stylu jazdy

 

Pakiet obejmujący zarządzanie flotą i paliwem jest źródłem informacji o zużyciu paliwa i stylu jazdy kierowców. Użytkownik otrzymuje raporty ze szczegółowymi danymi z systemu zarządzania flotą (FMS). W połączeniu z Portalem Monitorującym Efektywność Pracy Kierowców, czyli internetową platformą analityczną, rozwiązanie to umożliwia monitorowanie stylu jazdy kierowców. Firmy transportowo-logistyczne mogą samodzielnie określać parametry oceny pracy kierowców, takie jak sposób hamowania, korzystanie z tempomatu, z wyprzedzeniem, wykorzystywanie biegu jałowego czy przekraczanie limitów prędkości. Menedżer w firmie logistycznej może szybko przeanalizować wybrane parametry i ewentualnie udzielić kierowcy odpowiednich wskazówek w celu zwiększenia efektywności pracy.

 

Szybka analiza efektywności pracy

 

Dzięki pakietowi obejmującemu zarządzanie flotą i czasem jazdy oraz funkcji zdalnego pobierania danych z tachografu firmy otrzymują szczegółowe informacje o pracy kierowców. W połączeniu z Menedżerem Czasu Pracy rozwiązanie to daje dyspozytorom dostęp na bieżąco do informacji o czasie jazdy kierowców, odpoczynku, oczekiwania oraz załadunku i rozładunku. Umożliwia także prognozowanie łącznej liczby godzin pracy kierowców w wybranych ramach czasowych. Korzystając z tego pakietu firmy transportowo-logistyczne mogą również na bieżąco śledzić realizację zaplanowanego harmonogramu pracy kierowcy. Ponadto Menedżer Czasu Pracy pozwala im nie tylko efektywnie rozplanować zadania dla poszczególnych kierowców, lecz także uniknąć ewentualnych naruszeń przepisów dotyczących czasu pracy.

 

Modułowość z licznymi opcjami

 

Oferowane pakiety można ze sobą łączyć, a także rozbudowywać o dodatkowe funkcjonalności. Jednostkę centralną Truck4U można szybko podłączyć do innych urządzeń służących między innymi do regulacji temperatury, identyfikacji naczep czy blokady zapłonu. Ponadto Truck4U posiada punkt dostępowy WiFi. Umożliwia to szybką i łatwą integrację mobilnego komputera pokładowego FleetXPS lub aplikacji FleetXPS z systemem Android z wybranym pakietem w celu sprawnej realizacji zadań logistycznych.

 

– Główne atuty tych pakietów rozwiązań to elastyczność i łatwość obsługi. W zależności od potrzeb użytkownika możemy je modernizować lub rozszerzać bez konieczności przeprowadzania dodatkowych i skomplikowanych prac instalacyjnych. Oferujemy łatwe w obsłudze rozwiązania, które wnoszą nową jakość do zarządzania transportem – powiedział Michel van Maercke, dyrektor generalny firmy Trimble Transport & Logistics w regionie EMEA.

Poleć ten artykuł:

Polecamy