Nowe pojazdy FM Logistic

Nowe pojazdy FM Logistic

FM Logistic zwiększa liczbę pojazdów własnych. Od maja ten operator logistyczny dysponować będzie 35 nowymi naczepami. 30 z nich to najnowocześniejsze dostępne na rynku chłodnie 33-paletowe oraz 5 „plandek” typu Long Max. Ten zakup to projekt pilotażowy. Jeszcze w tym roku FM Logistic ma w planach k

– Wybór nasz padł na naczepy typu Long-Max, ponieważ pozwalają one zmniejszyć koszt jednostkowy transportu palety. W sytuacji ciągle drożejącego paliwa, konieczne staje się szukanie innowacyjnych rozwiązań ograniczających wzrost kosztów transportu – mówi Magdalena Lubańska, dyrektor transportu w FM Logistic. – Nasi klienci wymagają od nas aktywnego działania w obszarze racjonalizacji ich wydatków na logistykę.

Nowe pojazdy Long Max, które będą jeździć w taborze FM Logistic od maja 2011 r., to naczepy o długości 14,920 m, a więc przedłużone o 130 cm w porównaniu ze standardowymi. Natomiast naczepy chłodnicze to Schmitz SKO 24/L – 13.4 FP 60 Cool, wyposażony w oszczędne i niezawodne agregaty ThermoKing SLX300 i windy AMA UF15 1500 kg.

Inwestycja pochłonęła 7 mln zł. FM Logistic ma w planie jeszcze w tym roku zakup kolejnych pojazdów.

FM Logistic jest założoną w 1967 r. francuską firmą, posiadającą 53 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Pruszków, Błonie i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą.

Poleć ten artykuł:

Polecamy