Nowe spojrzenie na zarządzanie łańcuchami dostaw

Nowe spojrzenie na zarządzanie łańcuchami dostaw

Jak łańcuch dostaw może umożliwić nowe modele konsumpcji? Odpowiedź na to pytanie zawiera biała księga opublikowana przez FM Logistic. Opracowana przez operatora publikacja analizuje rozwiązania, które w efekcie mają ograniczyć emisję dwutlenku węgla i odpadów z operacji transportu, magazynowania czy realizacji zamówień w przedsiębiorstwach.

Odpowiedzialne i zrównoważone zarządzanie łańcuchem dostaw może mieć ogromny wpływ na globalną emisję dwutlenku węgla. Łańcuchy dostaw, wśród których znajdują się szybko rotujące dobra konsumpcyjne, odpowiadają za ponad 50% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Dlatego tak istotne dla środowiska, społeczeństwa i biznesu jest zmniejszenie emisji oraz współpraca między producentami, sprzedawcami detalicznymi, czy firmami logistycznymi w celu redukcji dwutlenku węgla. By łańcuchy dostaw były jeszcze bardziej odpowiedzialne i jednocześnie redukowały emisję gazów cieplarnianych, konieczna jest współpraca z dostawcami w zakresie kwestii środowiskowych w celu monitorowania i opracowywania bardziej wydajnych procesów.

By sprostać tym przesłankom, FM Logistic wdraża własne rozwiązania, mające na celu obniżenie emisji z magazynów czy w oferowaniu bardziej zrównoważonych usług logistyki miejskiej. Przykładem takiego działania jest wykorzystanie i produkcja zielonego wodoru w magazynach logistycznych operatora i wokół nich, z wykorzystaniem energii słonecznej produkowanej na miejscu. Równie istotne jest łączenie zasobów logistycznych (magazynów, centrów realizacji zamówień, pojazdów dostawczych) w celu maksymalizacji efektywności kosztowej i środowiskowej dla producentów wytwarzających podobne produkty, a także wykorzystywanie pustych przestrzeni biurowych jako mikrocentrów logistycznych.

Więcej informacji w raporcie: https://www.fmlogistic.pl/supply-change-2/

(FM Logistic)

Poleć ten artykuł:

Polecamy