Nowe zabezpieczenia w branży spożywczej – ekologia w centrum uwagi

Nowe zabezpieczenia w branży spożywczej – ekologia w centrum uwagi

Biorąc pod uwagę cele zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym, gdzie jednym z nim  jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych, coraz więcej firm poszukuje opakowań w pełni przyjaznych środowisku. Dlatego już dziś firma Silny&Salamon wprowadza zamknięcia do opakowań produktów spożywczych wykonane w całości z biomateriałów i nadające się do przetworzenia.

Zamknięcia, choć stanowią niewielki element całego opakowania, odgrywają ważną rolę w zapewnieniu świeżości produktów spożywczych i ochrony podczas przechowywania i transportu.

Dzięki nowości Silny&Salamon, papierowym klipsom wykonanym w 100% z biomateriałów i nadającym się do biodegradacji czy kompostowania, producenci żywności i sieci handlowe zyskają rozwiązanie wpisujące się w unijne wymogi opakowaniowe. Zamknięcia na rolce, wraz z urządzeniem do ręcznego klipsowania, tworzą zestaw, który ułatwia proces pakowania chleba, warzyw, owoców i innych artykułów spożywczych w siatki i torby plastikowe. Dostępna jest też opcja klipsów w kartoniku.

– Ze względu na regulacje prawne i rosnącą świadomość ekologiczną rynku stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą naszym klientom prowadzić działalność w sposób zrównoważony redukując zużycie surowców i generowanie odpadów. Dlatego zapraszam, by przetestować nowość w najbliższych dniach na naszym stoisku na Targach Warsaw Pack – zachęca Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.

Papierowe zamknięcia pasują do obecnych maszyn do zamykania worków, co ułatwia producentom żywności i sieciom handlowym wdrażanie zasad gospodarki obiegu zamkniętego, bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń.

Przyjazny dla środowiska drobiazg

Nowy produkt to alternatywa dla plastikowych lub wielomateriałowych zamknięć np. drucików w syntetycznej  powłoce. Jego skład  eliminuje konieczność oddzielania materiałów z wieloskładnikowych produktów i zmniejsza całkowitą masę opakowań.

Klipsy dostępne są w dwóch kolorach (beżowy i biały) i różnych rozmiarach, można na nich także nanieść spersonalizowany nadruk. To proekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie pozwoli dużym podmiotom zadbać o to, aby ich klienci korzystali ze zrównoważonych produktów w codziennych zakupach spożywczych.   

Z pełną ofertę Silny&Salamon będzie można zapoznać się na stoisku F4.05 w dniach 23-25 kwietnia na Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack w Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie.

Więcej informacji o zabezpieczeniach dla różnych produktów w całym łańcuch dostaw można znaleźć w bezpłatnym Poradniku 2023 – Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie oraz na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon – autoryzowany dystrybutor SEE – Autobag.

 ***

O firmie

Firma Silny&Salamon dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i produkcji. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: PCC Intermodal, Grupa Azoty, Carrefour czy Neuca.  

Firma znalazła się w narodowym rankingu „Lider Kraju 2023”, będącym niezależnym programem oceny przedsiębiorstw w Polsce, który bazuje na danych finansowo-ekonomicznych, takich jak: dochód ze sprzedaży, zysk netto i aktywa. Spółka figuruje też na liście Diamentów 2022 miesięcznika Forbes Polska, wśród firm wyróżniających się tempem rozwoju, z pozytywnym ratingiem wiarygodności i ryzyka współpracy, które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami w ciągu ostatnich trzech lat. 

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy