Nowe zakłady w W-MSSE

Nowe zakłady w W-MSSE

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała o dwóch znaczących inwestycjach, które otrzymają wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nowe hale produkcyjne i magazynowe postawią firmy Porta KMI Poland i Kaczkan.

Porta KMI Poland, jednej z największych inwestorów w regionie,  będzie realizować w Nidzicy inwestycję polegającą na budowie nowego zakładu produkcyjnego. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in. budowę pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych oraz zakup linii technologicznych i różnego rodzaju maszyn i urządzeń produkcyjnych. Realizacja przedmiotowej inwestycji pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych, zmniejszenie kosztów produkcji, poprawę ogólnej efektywności, skrócenie terminu produkcji, obniżenie ilości odpadów, a także rozwój dotychczasowych rynków eksportowych. Wartość projektu to 138 milionów złotych.

PORTA specjalizuje się w produkcji skrzydeł i ościeżnic drzwiowych. Firma istnieje na rynku od 1992 roku. Pierwszy zakład produkcyjny Spółki został uruchomiony w Bolszewie (pow. wejherowski), gdzie mieści się główna siedziba Spółki. Obecnie Spółka jest jednym z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się producentów drzwi w kraju.

Z kolei firma Kaczkan zaplanowała przedsięwzięcie polegające m.in. na zakupie gruntu, budowie hali produkcyjno-magazynowej oraz przebudowie wydziałów produkcyjnych w Klonowym Dworze. Ponadto, przewidziano zakup linii manipulacji i korowania surowca oraz automatyzację procesu pakowania peletu w tartaku w Kiełkutach. Projekt, którego budżet wynosi 24 miliony złotych przewiduje również doposażenie firmy w maszyny i infrastrukturę niezbędną do zwiększenia potencjału produkcyjnego obróbki drewna litego.

Firma Kaczkan Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan Spółka Jawna istnieje na rynku drzewnym od 1987 roku i jest aktualnie znaczącym producentem drewnianych podłóg dwuwarstwowych w Europie. Przedsiębiorstwo posiada licznych odbiorców w całej Europie Zachodniej, a także w USA, Australii, Chinach oraz Izraelu. Potencjał produkcyjny to około 1.350.000 m2 podłóg drewnianych rocznie, co pozycjonuje firmę na czwartym miejscu w Polsce. Jeśli wziąć pod uwagę produkcję tylko podłóg dwuwarstwowych, to jest to pozycja pierwsza.

Poleć ten artykuł:

Polecamy