Nowoczesny pojemnik od Georg Utz

Nowoczesny pojemnik od Georg Utz

W ofercie producenta systemów do logistyki i magazynowania z tworzywa sztucznego – firmy Georg Utz Sp. z o.o., znalazł się uniwersalny pojemnik składany Futurebox z dwuczęściową pokrywą.

Futurebox łączy w sobie funkcje solidnego pojemnika do zadań logistycznych z nowoczesnym designem. Produkt o wymiarach 600 x 400 x 320 mm występuje w 4 neonowych kolorach: jasnoniebieskim, żółtym, zielonym i czerwonym. Jest wygodnym w obsłudze, trwałym i bezpiecznym opakowaniem wielokrotnego użytku, które po złożeniu pozwala zredukować przestrzeń ładunkową o 70%.Futurebox jest odpowiedzią na zapotrzebowanie handlu tradycyjnego i e-commerce, które notują w ostatnim czasie duże wzrosty sprzedaży oraz zwiększenie aktywności kanałów online. Sytuacja na rynku generuje potrzebę zastosowania takich rozwiązań logistycznych, które w najbardziej optymalny sposób pozwolą zarządzać łańcuchem dostaw. Pojemnik Futurebox jest dedykowany m.in. sieciom handlowym, odzieżowym i drogeryjnym, które dążąc do unifikacji systemu logistycznego, oczekują ergonomicznego i łatwego w obsłudze systemu pojemników do transportu asortymentu z centrum dystrybucyjnego do sklepu, a także ekspozycji towarów na półki sklepowe.

 

Konstrukcja pojemnika została opracowana w taki sposób, aby umożliwić maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Poprzez zastosowanie specjalnego wzmocnienia dna, Futurebox udźwignie zawartości o wadze do 25 kg. Pojemnik może być wykorzystany do składowania w stosie. Producent dopuszcza ułożenie pojemników w stosie max 8 szt. o łącznej wadze do 200 kg. Futurebox został wykonany z półprzeźroczystego tworzywa, dzięki czemu nawet po zamknięciu widać poziom wypełnienia pojemnika, co ułatwia pracę podczas komisjonowania. W nowym rozwiązaniu użyto poza tym specjalnego mechanizmu ryglującego, który uruchamia się samoczynnie po zamknięciu pokrywy. Dzięki temu, produkt jest bardziej stabilny i nie złoży się podczas użytkowania. W pokrywie natomiast zastosowano dodatkowe ożebrowanie, gwarantujące większą trwałość i niezawodność.Po złożeniu rozmiar pojemnika zredukowany jest do wysokości górnej ramy wraz z dnem – z 320 mm do 90 mm. Oznacza to, że na takiej samej powierzchni można zmagazynować maksymalnie cztery razy więcej pustych pojemników składanych niż miałoby to miejsce w przypadku pojemników sztywnych. Ma to również bezpośrednie przełożenie na redukcję kosztów transportu.

 

W pojemniku przewidziano dodatkowe otwory na plomby oraz specjalne wgłębienia na pasy bindujące. Istnieje możliwość indywidualnego znakowania, zastosowania kieszeni etykietowych, kodów IML i innych systemów do monitorowania pojemników i oznaczania zawartości.

 

www.utzgroup.com

Poleć ten artykuł:

Polecamy