Nowy BTS dla Dr.Max w Prologis Park Bratislava

Nowy BTS dla Dr.Max w Prologis Park Bratislava

Prologis rozpoczyna nową inwestycję na słowackim rynku. W Prologis Park Bratislava powstanie budynek typu built-to-suit o powierzchni 9000 mkw., zaprojektowany specjalnie na potrzeby sieci aptek marki Dr.Max. Firma przenosi swoją działalność do Prologis, aby zapewnić bazę dla operacji prowadzonych na terenie Słowacji i poza granicami kraju.

Dr.Max to jedna z największych słowackich marek na rynku produktów farmaceutycznych i zdrowotnych. Jej produkty pomagają zachować zdrowie i dobrą kondycję. Naturalną konsekwencją jest więc to, że firma potrzebuje powierzchni logistycznej, która zapewni dobre samopoczucie jej pracownikom. Skrojony na miarę klienta BTS łączy w sobie wszystkie atuty budynków Prologis, ze szczególnym uwzględnieniem komfortu pracy i dobrego samopoczucia pracujących w nim osób.
W zaprojektowanym specjalnie dla klienta obiekcie połączone zostaną atuty ekologicznych rozwiązań i wysoka efektywność operacji. Technologia chłodzenia w magazynach gwarantuje odpowiednie warunki przechowywania, 10 m wysokości w świetle ułatwia sprawne procesy magazynowe, a oświetlenie LED w strefie magazynowej sprzyja oszczędnemu wykorzystaniu energii, z korzyścią dla środowiska. Dodatkowo, na terenie centrum logistycznego w ramach programu PARKlife promowany jest zdrowy tryb życia – na terenie Prologis Park Bratislava znajduje się m.in. boisko do piłki nożnej.

– Sednem naszej działalności jest wspieranie zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego bardzo zależy nam na promowaniu zdrowego stylu życia także wśród naszych pracowników – mówi Jan Žák, dyrektor generalny Dr.Max Slovakia. – Nasz nowy budynek w Prologis Park Bratislava przyniesie wiele korzyści pracownikom sklepu internetowego, ale także całej naszej firmie. Specjaliści Prologis zadbali o to, aby wszystkie nasze wymagania były spełnione. Już nie możemy doczekać się przeprowadzki.

Dr.Max przeprowadzi się pod nowy adres w III kwartale 2021 r. W ramach umowy, w której zawarciu pośredniczyła firma Cushman & Wakefield, zawarte są możliwości dalszej ekspansji.

– Prologis Park Bratislava zapewni naszemu klientowi doskonałe miejsce do pracy i rozwoju – mówi Jakub Randa, Leasing and Customer Experience Manager w Prologis Slovakia. – Prologis Park Bratislava to więcej niż centrum logistyczne, to prawdziwa społeczność biznesowa. Nasze budynki są dokładnie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów i odznaczają się dbałością o zapewnienie komfortu pracy. W ramach PARKLife uzupełniamy je dodatkowymi, ogólnodostępnymi udogodnieniami promującymi zdrowie pracowników. Cieszymy się, że już w tym roku powitamy Dr.Max w rodzinie Prologis.

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy