Nowy kierunek studiów – strategic sourcing, outsourcing i Vested

Nowy kierunek studiów – strategic sourcing, outsourcing i Vested

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego w Warszawie otwiera nowy kierunek studiów poświęconych sourcingowi, outsourcingowi i vested, czyli strategiom kooperacji w praktyce.

Studia podyplomowe będą kształcić wysokiej klasy specjalistów do współpracy z firmami zewnętrznymi. Nowy kierunek odpowiada na potrzeby pracodawców w zakresie wyspecjalizowanych kadr w obszarach zakupowych, zaopatrzeniowych, logistyki kontraktowej, produkcji kontraktowej i outsourcingu usług oraz procesów biznesowych. Program prowadzony będzie we współpracy z Chartered Institute of Cooperation (www.cioc.pl), certyfikowanym Center of Excellence Vested (pierwszym w Polsce i jednym z dwóch w Europie) i bazował będzie na najnowszych opracowaniach w zakresie logistyki, logistyki produkcji, organizacji łańcuchów dostaw, m.in. z Uniwersytetu Tennessee oraz organizacji Vested.

 

Uczestnicy studiów zdobędą wiedzę z zakresu procesów kontraktacji, outsourcingu, zakupów i zaopatrzenia oraz uregulowań prawnych stosowanych w procesach kontraktacji, nauczą się zastosowania optymalnego modelu kontraktacji dla różnych uwarunkowań gospodarczych i biznesowych (w tym również off-shoring, insourcing, outlicensing, Vested), poznają metody i techniki skutecznego zarządzania procesami kontraktacji, z głównym zogniskowaniem na osiąganie korzyści finansowych.

 

Program obejmuje 208 godzin zajęć z następujących zakresów tematycznych:

wprowadzenie do kontraktacji produkcji i usług, outsourcing i insourcing, usługi wspólne i outsourcing procesów biznesowych (PBO), offshoring, nearshoring, przenoszenie produkcji i usług za granicę, modele biznesowe oraz mapowanie procesów w procesach kontraktacji, wycena oferty, elementy rachunkowości zarządczej i wykorzystanie rachunku kosztów działań, rentowność kontraktu, etapy procesu przetargowego w procesach kontraktacji, zarządzanie projektowe w procesach kontraktacji, zarządzanie ryzykiem w procesach kontraktacji oraz typowe błędy w procesach kontraktacji, strona prawna kontraktacji, typy umów oraz arbitraż, negocjacje i renegocjacje umów, inlicensing / outlicensing, emocjonomika, zarządzanie relacjami, ekonomia behawioralna i ekonomia innowacji, najlepsze praktyki i benchmarking.

 

Kadra składa się z wykładowców – praktyków oraz ekspertów z doświadczeniem w zakresie tworzenia i wdrażania projektów sourcingowych, outsourcingowych i Vested w różnych branżach.

 

Więcej informacji: http://rekrutacja.lazarski.pl/ckp/studia-podyplomowe/akademia-menedzera/strategic-sourcing-outsourcing-i-vested-strategia-kooperacji-w-praktyce/

Poleć ten artykuł:

Polecamy