Nowy magazyn dla K-Flex w Uniejowie

Nowy magazyn dla K-Flex w Uniejowie

Panattoni zrealizuje kolejną inwestycję dla K-Flex, wiodącego producenta materiałów do izolacji termicznej i akustycznej. Przy fabryce firmy koło Uniejowa deweloper dobuduje obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 9300 m kw. Inwestycja ruszy w połowie 2020 roku.

K-Flex Polska to oddział włoskiej firmy L’Isolante K-Flex – producenta systemów izolacyjnych dla potrzeb instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych, wentylacyjnych, wodociągowych, CO, CWU oraz obiektów budowlanych i przemysłowych. Do istniejącego już obiektu firmy w Wieleninie koło Uniejowa – liczącego ponad 50 000 mkw. – dobudowany zostanie nowoczesny magazyn o łącznej powierzchni ponad 9300 mkw., z czego niewielką część zajmą pomieszczenia gospodarcze i socjalno-biurowe (1,6 proc). Obiekt będzie podzielony na dwie części: wyższą (15 m netto wysokości) o powierzchni 2936 m kw. oraz niższą (blisko 11 m wysokości netto) o powierzchni 6 160 mkw. Obie części hali początkowo pełnić będą funkcje magazynowe, większa zostanie jednak w trakcie budowy przystosowana do prowadzenia produkcji w przyszłości. Zwiększony zostanie w niej dostęp światła dziennego do 12,5% powierzchni dachu oraz doświetlenie światłem sztucznym do 350 luksów. Budowa hali ruszy w połowie tego roku, jej oddanie planowane jest na styczeń 2021 roku.

– To już czwarty projekt realizowany przez Panattoni dla K-Flex – mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni. Współpracę rozpoczęliśmy w 2014 roku od modernizacji i rozbudowy istniejącego kompleksu przemysłowego w poduniejowskim Wieleninie na potrzeby K-Flex. Było to zarówno ciekawe, jak i ambitne wyzwanie. Kolejne realizacje dla tej firmy świadczą o tym, że spełniamy jej oczekiwania w zakresie samej inwestycji, technologii i rzetelności wykonania oraz terminowości.

Potwierdza to Bartłomiej Gröbner z K-Flex Polska: – Finalny efekt pracy z Panattoni zawsze spełniał nasze oczekiwania, stąd kontynuacja naszych relacji. Cenimy zwłaszcza to, że Panattoni zawsze było otwarte na nasze oczekiwania oraz gwarantowało szybkie prace – zarówno na etapie projektowym, jak i budowlanym – przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm i standardów. Cieszę się, że możemy ponownie współpracować z tym deweloperem, bo daje on rękojmię bezpieczeństwa i profesjonalizmu podejmowanych działań.

Nowa hala zlokalizowana będzie w kompleksie K-Flex w Wieleninie-Kolonii, tuż przy drodze wojewódzkiej 473, ok. 7 km od węzła autostrady A2 i niespełna 8 km od centrum Uniejowa.

Poleć ten artykuł:

Polecamy