Nowy najemca w Hillwood Janki Sokołów

Nowy najemca w Hillwood Janki Sokołów

Hillwood, wiodący deweloper magazynowy, podpisał umowę najmu na ponad 5 tys. mkw. powierzchni w projekcie Hillwood Janki Sokołów. Tym samym kompleks został skomercjalizowany w całości. Nowy najemca rozpoczął już działalność w centrum dystrybucyjnym. Jednocześnie trwają ostatnie prace budowlane na pobliskiej inwestycji dewelopera – Hillwood Janki II, która oferuje ponad 46 000 mkw.

Firma Yellow Octopus wynajęła 5252 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowej. W magazynie prowadzone będą prace związane z przyjęciem, składowaniem, komplementacją i konfekcjonowaniem odzieży.
Centrum magazynowe Hillwood Janki Sokołów to centrum magazynowe o powierzchni ponad 33 tys. mkw. zlokalizowane 17 km na południowy zachód od centrum Warszawy, bezpośrednio przy zjeździe z trasy S8, na odcinku Salomea-Wolica. Jest to hala magazynowa wysokiego składowania o wysokości 10 m. Podobnie, jak we wszystkich budynkach dewelopera, również w tym magazynie zamontowane zostało oświetlenie LED. Budynek posiada najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. i jest monitorowany 24 godziny na dobę. Na terenie inwestycji znajduje się duży i wygodny parking.
Hillwood Janki Sokołów to już kolejna inwestycja Hillwood w okolicach stolicy, gdzie deweloper ciągle rozszerza swoje portfolio. Według danych agencji Cushman & Wakefield w pierwszym kwartale tego roku najwięcej umów sfinalizowano właśnie w regionie Warszawy – umowy najmu podpisano tutaj w sumie na 236 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

– Od dawna obserwujemy duży popyt na powierzchnię magazynową w okolicach Warszawy. Mimo dużej aktywności deweloperów w tym rejonie, wskaźnik pustostanów utrzymuje się na dość niskim i stabilnym poziomie ok. 5 proc. – mówi Jan Kaliński, Business Development Director Hillwood Polska i dodaje, że ogromnym atutem lokalizacji parku Hillwood Janki Sokołów jest między innymi dostęp do największego w Polsce rynku pracy oraz bardzo wygodna komunikacja środkami transportu publicznego z Warszawą.

Centrum logistyczne w Sokołowie to nie jedyna inwestycja Hillwood Polska w tej lokalizacji. W niedalekim sąsiedztwie deweloper buduje drugie centrum – Hillwood Janki II. Park logistyczny o powierzchni 46 tys. mkw. zostanie oddany do użytku jeszcze w drugim kwartale tego roku.
W transakcji pośredniczyła agencja Maxon Nieruchomości.

(Hillwood)

Poleć ten artykuł:

Polecamy