Nowy park Prologis w Łodzi w pełni wynajęty
Obiekty logistyczne mają obecnie zapewniać płynność operacyjną i jak najkrótszy czas dostaw do klienta końcowego. Jednak dla najemców ważny jest także komfort ich pracowników. Dlatego parki Prologis powstają z myślą nie tylko o maksymalnej efektywności operacyjnej, ale również o zapewnieniu zatrudnionym w nich osobom najlepszego miejsca do pracy.
Takiego kompleksowego rozwiązania oczekiwał nowy klient Prologis. Znalazł je w Prologis Park Łódź, wynajmując ostatnią wolną powierzchnię.

Codzienne działania klientów wspierane są w parkach Prologis nowoczesnymi rozwiązaniami, w tym systemem smart meteringu do zdalnego monitorowania zużycia mediów zintegrowanym z dedykowaną platformą online do zarządzania nieruchomością. Z kolei bezpieczeństwo zapewnia m.in. system ESFR, a o efektywność energetyczną deweloper dba, wyposażając budynki w energooszczędne rozwiązania jak oświetlenie LED.
Dla Prologis ważne jest, aby klienci mogli zapewnić swoim pracownikom szybki dojazd do pracy, w tym transportem publicznym. Dlatego na terenie parków znajdują się obszerne parkingi dla samochodów osobowych i wiaty rowerowe, a w bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane są zapewniające dogodne połączenia przystanki komunikacji miejskiej.
Właśnie tego typu kompleksowych rozwiązań oczekiwał od parku magazynowego nowy klient dewelopera i znalazł je w Prologis Park Łódź, wynajmując ostatnią wolną powierzchnię.

UN1F1ED2 Global Packaging Group projektant, producent i dystrybutor różnorodnych opakowań wynajął 6700 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Prologis Park Łódź. Firma realizująca zamówienia na wielu międzynarodowych rynkach dla kilku sektorów jednocześnie (zaopatruje m.in. branże farmaceutyczną, medyczną, motoryzacyjną i elektroniczną) podjęła decyzję o zmianie dotychczasowego modelu dystrybucji.

– Wybierając magazyn, kierowaliśmy się naszą filozofią, która opiera się o trzy kluczowe założenia, tj. dostarczenie najwyższej jakości produktów, maksymalnie krótki czas dostaw do naszych klientów, a także zagwarantowanie komfortowych warunków dla pracowników. Oferta Prologis Park Łódź spełniła wszystkie nasze wymagania, a dodatkowo powierzchnia była dostępna niemal od ręki, przez co mogliśmy zachować ciągłość prowadzonych dostaw – powiedział Adam Lipski, Operation Director, UN1F1ED2 Global Packaging Group.

Potwierdza to Kamila Pruk, Senior Leasing Manager Prologis i podkreśla: – Projektując Prologis Park Łódź, koncentrowaliśmy się na potrzebach zarówno najemców, jak i ich pracowników. Nasi klienci mają stałe wsparcie zespołu zarządców nieruchomości oraz obsługi technicznej parku, dzięki temu mogą szybko zadomowić się w magazynie i bez przeszkód zająć się realizacją zadań praktycznie już w chwili odebrania powierzchni.

W transakcji najemcy doradzała firma Axi Immo. – Region Łodzi to jedna z najlepszych lokalizacji do prowadzenia działalności produkcyjnej. Krzyżujące się tu autostrady i drogi ekspresowe dają stuprocentową pewność terminowego dostarczenia towarów w każdy zakątek Polski i Europy. Podpisana umowa to kolejny dowód na to, że parki Prologis spełniają kluczowe oczekiwania klientów – dodał Hubert Wojtera, dyrektor w dziale powierzchni magazynowych i logistycznych, Axi Immo.

Prologis Park Łódź, w którym ostatnią dostępną obecnie powierzchnię wynajął UN1F1ED2 , zlokalizowany jest w odległości 12 km od centrum Łodzi. Park docelowo zajmie 93 000 mkw. przeznaczonych na najwyższej klasy magazyny oraz reprezentacyjne biura.

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy