Nowy prezes DSV Solutions w Polsce

Nowy prezes DSV Solutions w Polsce

Zmiany w strukturach DSV w Polsce. Wojciech Cipiur obejmuje stanowisko prezesa zarządu Spółki DSV Solutions, zastępując Macieja Walendę, który pełnić będzie funkcję w strukturach DSV A/S.

1 marca 2021 r. stanowisko prezesa zarządu DSV Solutions objął Wojciech Cipiur, zastępując na stanowisku Macieja Walendę, który kontynuować będzie pełnienie funkcji Executive Vice President w strukturach DSV A/S, a także pełniąc funkcję w Radzie Nadzorczej.

– To istotny krok rozszerzania struktur DSV Solutions w Polsce i jestem przekonany, że Wojciech idealnie wpisuje się w nasz model biznesowy oraz będzie kontynuować ścieżkę wzrostów. Nasza organizacja w Polsce jest niezwykle silna, a dodatkowe wzmocnienie pozwoli nam na jeszcze lepszą koncentrację na klientach i doskonaleniu procesów – powiedział Maciej Walenda.
Kariera Wojciecha Cipiura od wielu lat związana była z Grupą Dachser, w której pełnił szereg funkcji na rynku polskim i niemieckim, a w ostatnim czasie z biura w Hong Kongu zarządzał logistyką kontraktową w regionie APAC.

– Po kilku latach wracam na polski rynek logistyczny i dołączam do bardzo znanej i dynamicznej organizacji. Cieszę się z zaufania, którym obdarzył mnie Maciej i holding DSV Solutions. Wraz z moim zespołem będziemy dążyli do zwiększania naszej pozycji na rynku oraz budowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dla obecnych i nowych klientów – powiedział Wojciech Cipiur.

DSV Solutions jako część Grupy DSV koncentruje się na rozwiązaniach z zakresu logistyki kontraktowej, realizując zadania na powierzchni 6 mln mkw. w 400 lokalizacjach na świecie. W Polsce posiada obecnie 14 lokalizacji z wysoko wyspecjalizowanymi rozwiązaniami dla farmacji, branży przemysłowej, retail, automotive oraz sektora e-commerce.

(DSV Solutions)

Poleć ten artykuł:

Polecamy