Nowy serwis klienta

Nowy serwis klienta

Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków oddał do dyspozycji kierowców nowy internetowy serwis klienta A4Go. Użytkownicy mogą teraz korzystać z dwóch opcji płatności za przejazdy: zakupionymi wcześniej impulsami (prepaid) bądź kartą płatniczą przypisaną do urządzenia pokładowego (postpaid).

Kierowcy płacąc przy pomocy A4Go sprawniej pokonują bramki w Mysłowicach i w Balicach. Teraz mogą także zarządzać swoimi kontami użytkowników w serwisie klienta. Znajdą tam m.in. informacje o posiadanych urządzeniach, liczbie dostępnych impulsów, wybranych metodach płatności, a także o transakcjach, przejazdach czy dostępnych do pobrania fakturach. Na www.a4go.pl można dowiedzieć się także, dlaczego warto dołączyć do elektronicznego poboru opłat i jak to zrobić.

A4Go można użytkować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to przedpłata, inaczej prepaid, czyli zakup pakietu impulsów – przejazdów autostradą, przypisanych do urządzenia pokładowego. Drugi to postpaid polegający na podpięciu do urządzenia pokładowego karty płatniczej – opłata jest pobierana z karty po przejeździe przez bramkę autostradową. Kierowca może wybrać obie te opcje.

– Elektroniczny pobór opłat uruchomiliśmy z myślą przede wszystkim o regularnych użytkownikach naszej autostrady, przedsiębiorcach, właścicielach flot, dla których ważne jest sprawne pokonywanie bramek czy wygodne kontrolowanie przejazdów służbowych. Do tego oszczędność pieniędzy – narzędzie poprzez opcję doładowywania urządzenia pokładowego impulsami awansem, pozwala kierowcy zabezpieczyć tańsze przejazdy naszą autostradą aż przez dwa lata – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM.

Podróżujący z elektronicznym poborem opłat A4Go lub Telepass oraz aplikacją Autopay do końca września 2020 roku mogą oszczędzać na każdej podróży od 15 do 30 proc.

  • 7 zł zamiast 10 zł w przypadku aut o dwóch osiach i motorów,
  • 17 zł zamiast 20 zł w przypadku pojazdów kategorii o dwóch osiach, z których jedna jest bliźniacza, aut z przyczepą, pojazdów z trzema osiami
  • 30 zł zamiast 35 zł w przypadku pozostałych pojazdów kategorii 4 i 5.

Ci, którzy wybiorą opcję prepaid dla A4Go, w okresie promocji za ważny dwa lata pakiet 20. impulsów zapłacą 140 zł (kat. 1), 340 zł (kat. 2 i 3) oraz 600 zł (kat. 4). Jeden impuls to jeden przejazd przez plac poboru opłat.

 Elektroniczny pobór opłat A4Go działa w oparciu o urządzenie pokładowe, wypożyczane użytkownikom za kaucją 50 zł. Zainstalowane na przedniej szybie samochodu, komunikuje się z anteną na bramce autostradowej, szlaban podnosi się po dokonaniu kategoryzacji pojazdu. Do jednego urządzenia pokładowego można przypisać dwie kategorie pojazdów i aż trzy numery rejestracyjne. Sprawne przejazdy z A4Go oraz pozostałymi płatnościami automatycznymi są możliwe dzięki wydzieleniu dla nich skrajnej lewej, oznaczonej na pomarańczowo bramki na PPO w Mysłowicach i w Balicach. Jej przepustowość jest trzykrotnie wyższa niż bramek z obsługą manualną.

Od lipca 2016 roku wydano kierowcom blisko 40 tys. urządzeń pokładowych, w serwisie A4Go zarejestrowało się przez ten czas ponad 27 tys. użytkowników.

Poleć ten artykuł:

Polecamy