Nowy Styl kończy budowę fabryki

Nowy Styl kończy budowę fabryki

Miło nam poinformować, że Grupa Nowy Styl, 4. największy producent mebli biurowych w Europie terminowo realizuje kolejne etapy budowy nowej Fabryki Mebli Biurowych w Jaśle.

Prowadzona od 2009 roku inwestycja jest jedną z największych tego typu w naszym województwie. Potwierdza potencjał rozwojowy Grupy Nowy Styl, która dociera ze swoimi produktami do ponad 100 krajów na całym świecie.

 

Obecnie projekt jest już w bardzo zaawansowanym stadium, a prace toczą się wewnątrz nowej fabryki i polegają na dostawie i montażu maszyn. Od września do grudnia 2013 przetestowanych i zaakceptowanych do wysyłki zostało około 2/3 wszystkich urządzeń, w tym system magazynowania płyt, pilarka panelowa, linia okleiniarek Homag oraz systemy transportowe i bufor – sorter. Znaczna część maszyn została już zmontowana i oczekuje na uruchomienie.

 

Głównym dostawcą urządzeń jest lider w tej dziedzinie – firma Homag. Razem z technikami i inżynierami Homag pracują także specjaliści Grupy Nowy Styl. Bezpośrednia współpraca przy montażu sprzętu pozwala na transfer wiedzy o dostarczonych rozwiązaniach. Wraz z maszynami przybywa także instalacji obiektowych, takich jak instalacja tryskaczowa, system odpylania sprężonego powietrza. W całości lub w części wykonano także pierwsze etapy instalacji zasilających oraz wydzielono pomieszczenia fornirów. Równolegle do prac budowlano – remontowych pracujemy nad wdrożeniem kolejnych części niezbędnego oprogramowania.

 

Decyzja o budowie nowej fabryki została podjęta z myślą o odbiorcach naszych produktów, którym dostarczać chcemy jeszcze lepszych rozwiązań. Realizując ten unikalny w skali europejskiej projekt korzystamy z wiedzy uznanych ekspertów, wybieramy najbardziej nowatorskie rozwiązania i najlepszej jakości urządzenia.

 

Terminy testów produkcyjnych przewidziane są na maj 2014 roku, natomiast uruchomienie fabryki – na sierpień 2014.

 

Fot. Nowy Styl

Poleć ten artykuł:

Polecamy