Nowy terminal DB Schenker w Szczecinie już działa

Nowy terminal DB Schenker w Szczecinie już działa

DB Schenker w Szczecinie przeniósł się do nowo wybudowanej lokalizacji przy Lubczyńskiej 20. Hala terminala przeładunkowego ma powierzchnię operacyjną prawie 4200 m2. Dodatkowo nowoczesne biuro oraz zaplecze socjalno-sanitarne dla kierowców to łączna powierzchnia ok. 620 m2 . Wyróżnikiem lokalizacji są 4 bramy wjazdowe na teren, co usprawni przepływ pojazdów. W terminalu znajduje się 45 doków. Teren jest przystosowany do organizacji ruchu z wykorzystaniem systemu swap body (nadwozia wymienne). Wybudowano także rampę do odśnieżania ciężarówek.

Inwestycja jest elementem programu stałej optymalizacji sieci terminali DB Schenker. W zeszłym roku firma otworzyła dwie lokalizacje, dzięki którym znacznie podniosła standard swojej infrastruktury w południowo-wschodniej Polsce. Szczeciński terminal położony jest w rozwijającej się strefie przemysłowej, niedaleko drogi ekspresowej S3 czyli transeuropejskiego korytarza transportowego TEN-T (E65).

Nowa lokalizacja Oddziału Szczecin jest częścią sieci ponad 430 terminali DB Schenker w Europie. Obsłuży towary klientów prowadzących biznes na terenie całej Polski jak też zainteresowanych rynkami europejskimi. Dogodna lokalizacja umożliwia błyskawiczny dostęp do Niemiec, stąd nowe codzienne połączenie Szczecin – Berlin, które działa od 5 października.

– Rozwijanie i usprawnianie naszej sieci logistycznej jest kluczowym przedsięwzięciem, dzięki któremu możemy niezmiennie zapewniać naszym klientom wysoką jakość obsługi. Każda kolejna inwestycja sprawia, że stajemy się lepiej przystosowani do dynamicznej sytuacji, w jakiej znalazła się nie tylko nasza branża. Jednocześnie zwracamy szczególną uwagę na ekologiczne aspekty rozwoju naszej infrastruktury, dlatego każda nowa jednostka DB Schenker jest w pełni przyjazna środowisku – mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Szczeciński terminal został zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii oraz z myślą o ograniczaniu wpływu na środowisko. Zastosowano w nim rozwiązania takie jak oświetlenie LED, które pomaga ograniczyć zużycie energii czy system wykorzystania szarej wody. Na terenie terminala znajduje się też stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz wiata ze stojakami na rowery. Obiekt ubiega się o certyfikację BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), która określa najwyższe standardy w zakresie ekologii i komfortu użytkowania, a od stycznia 2023r. ma być zasilany w 100% zieloną energią.

Poleć ten artykuł:

Polecamy