Odkryj prawdę o faktoringu

Odkryj prawdę o faktoringu

Choć z roku na rok klientów faktoringu przybywa, część przedsiębiorców wciąż jest sceptyczna wobec tej usługi. Obawy zwykle wynikają z braku wiedzy, więc najwyższy czas rozwiać wątpliwości i obalić najpopularniejsze mity, które narosły wokół faktoringu.

Mit: faktoring jest drogi

Fakt: faktoring to jedna z najtańszych form finansowania.

Prowizja za usługę nie przekracza kilku procent wartości faktury, a w wariancie pełnym można ją negocjować. Przykładowa prowizja za sfinansowanie faktury o wartości 5000 zł brutto na 30 dni wynosi niecałe 150 złotych. Dodatkowo w Transcash nie pobieramy opłat za abonament, windykację, przyznanie czy utrzymanie limitu.

Mit: faktoring to usługa dla dużych firm

Fakt: wielkość firmy nie ma znaczenia przy finansowaniu faktur

Z usługi mogą korzystać duże firmy, średni i mali przedsiębiorcy oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Jedynym warunkiem jest wystawianie faktur z długim terminem płatności. Transcash jest faktorem świadczącym usługi wyłącznie firmom z branży TSL, niezależnie od ich wielkości i rodzaju prowadzonej działalności.

Mit: faktoring negatywnie wpływa na wizerunek Twojej firmy

Fakt: dzięki faktoringowi staniesz się bardziej atrakcyjnym zleceniobiorcą

Jeśli korzystasz z faktoringu, możesz oferować kontrahentom dłuższe terminy płatności. Faktor wypłaca pieniądze na Twoje konto nawet w dniu wystawienia faktury, dzięki czemu Twój partner biznesowy nie musi spieszyć się z zapłatą za zlecenia. Zapewniając dogodne warunki płatności, Twoja firma staje się bardziej konkurencyjna.

Faktoring poprawia także płynność finansową Twojej firmy. Dzięki niemu regulujesz swoje należności na czas lub z wyprzedzeniem, co daje Ci silniejszą pozycję negocjacyjną w relacji z dostawcami. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka warunki współpracy wydają się korzystne, porównaj je z innymi ofertami. Dzięki temu zyskasz pewność, że rzeczywiście wybierasz najlepszą usługę dla swojego biznesu.

Mit: faktoring to windykacja

Fakt: faktoring to profilaktyka przeciw długom

Faktoring często jest mylony bądź też porównywany do usługi windykacji, co jest dużym błędem. Windykacja wkracza, gdy pojawia się dług, czyli gdy termin płatności faktury upłynie. Faktoring jest uruchamiany przed terminem płatności, dzięki czemu zapobiega długom, bo pieniądze trafiają na firmowe konto na czas.

Żeby skorzystać z faktoringu w Transcash, do terminu płatności faktury musi pozostać nie mniej niż 3 dni.

 Mit: Faktoring jest dla firm w złej kondycji finansowej

 Fakt: problemy z płynnością mogą utrudnić finansowanie faktur

Faktoring wzmacnia płynność finansową firmy, ale tylko, gdy jej kondycja jest dobra. Przed podjęciem decyzji faktor sprawdza sytuację klienta i kontrahenta pod kątem ich wypłacalności, by mieć pewność, że nie ma przeszkód, by przyznać finansowanie. Pozytywna decyzja pozwala wypłacić środki z faktury wcześniej, a tym samym aktywnie rozwijać biznes i pozyskiwać nowych kontrahentów. Dzięki faktoringowi  przedsiębiorca staje się bardziej konkurencyjny, ponieważ może zagwarantować swoim kontrahentom długie terminy płatności.

Faktoring to proste, szybkie i niedrogie finansowanie dla firm, które nie chcą czekać na pieniądze z faktur. Jeśli chcesz sprawdzić, czy to usługa dla Ciebie, możesz skierować do finansowania pojedynczą fakturę w ramach mikrofaktoringu w Transcash.

 Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz darmowy poradnik o faktoringu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy