Omega Pilzno obsłuży nowy magazyn Maspexu

Omega Pilzno obsłuży nowy magazyn Maspexu

Grupa Maspex, największa polska firma z branży spożywczej i z jedno największych tego typu przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej, wiosną otworzy swój nowy magazyn dystrybucyjny w GLP Park Lędziny. Obsługę logistyczną magazynu i transport zapewni Omega Pilzno, która wygrała przetarg organizowany przez Maspex.

Nowy magazyn ma być dedykowany obsłudze dywizji napojowej Grupy Maspex. Spożywczy gigant wynajął na Śląsku ponad 10 tys, mkw. powierchni magazynowej. Dzięki elastycznej postawie obu stron, obiekt ma wystartować już na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. 

– Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy z Omegą Pilzno ze względu na jej duże doświadczenie w branży. Ogromne znaczenie miał również fakt, że nasz Partner posiada własne zaplecze transportowe, którego część dedykowano do obsługi naszego projektu. Dodatkowo obie strony postawiły na dużą elastyczność, dzięki czemu udało się wypracować rozwiązania, które pozwolą szybko wdrożyć zaplanowane przez nas działanie – mówi Robert Szelugowski, Dyrektor Procesów Magazynowych Grupy Maspex.

– Współpraca z Maspex stanowi realizację naszej strategii kompleksowej obsługi klientów. Jako operator logistyczny możemy zaoferować rozwiązania, łączące transport, kontrolę i organizację procesów magazynowych, a także strategiczne planowanie łańcuchów dostaw. Niezwykle cieszy nas, że tym rozwiązaniom zaufał europejski lider branży spożywczej – dodaje Adam Godawski, wiceprezes Omegi Pilzno.

Nowy magazyn powstaje na terenie jednej z najnowocześniejszych inwestycji w branży nieruchomości logistycznych w Polsce. GLP Park Lędziny oferuje liczne rozwiązania proekologiczne (z naciskiem na ograniczanie zużycia energii) oraz podnoszące komfort przyszłych użytkowników.

W związku z realizacją projektu Omega Pilzno zatrudni na Śląsku ponad 50 pracowników, w tym menadżerów i specjalistów logistyki oraz magazynierów z uprawnieniami UDT.

W transakcji pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO. – Zawarcie porozumienia pomiędzy firmami Maspex a Omega Pilzno to klasyczna transakcja typu WIN-WIN, w której zorientowanie na wspólne cele umożliwiło znalezienie najlepszego i najbardziej satysfakcjonującego rozwiązania biznesowego. Nasze brokerskie doświadczenie i doskonała znajomość lokalnego rynku pozwoliły na przedstawienie kilku alternatywnych lokalizacji spełniających wymagania obu podmiotów. Gratulacje dla wszystkich osób zaangażowany w tę transakcję, która po raz kolejny udowodniła, jak istotne są relacje partnerskie i umiejętne wskazywanie korzyści biznesowych pozwalające na budowanie wspólnych sukcesów – komentuje Anna Głowacz, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Omega Pilzno to polski lider w branży TSL. Od ponad 30 lat świadczy kompleksowe usługi logistyczne. Firma prowadzi magazyny w woj. Podkarpackim oraz na Pomorzu, łącznie 140 000 m2 powierzchni magazynowej. Dysponuje własnym taborem 700 pojazdów ciężarowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy