Operator Logistyczny Roku 2012

Operator Logistyczny Roku 2012

Ponad 400 przedstawicieli top managmentu branży TSL uczestniczyło w uroczystej XI Gali Logistyki i Transportu, która odbyła się 14 grudnia w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie. Galę uświetnił elektryzujący występ Tatiany Okupnik. 
LAUREACI PROGRAMU BADAWCZEGO OPERATOR...

 

LAUREACI PROGRAMU BADAWCZEGO OPERATOR LOGISTYCZNY ROKU 2012

Godło złote GEFCO Polska

Godło srebrne TNT Express Worldwide (Poland)

Godło brązowe DHL Express

Godło złote GEFCO Polska

Laureat pierwszej nagrody, złotego godła, tegorocznej jedenastej edycji programu Operator Logistyczny Roku GEFCO Polska to będąca od lat w ścisłej czołówce firma, która ostatni rok wykorzystała do niebywałego umocnienia pozycji rynkowej w ocenie kluczowych klientów. Notowana w rankingu po raz dziewiąty, już czterokrotnie zdobyła jedną z głównych nagród, ostatnio przed dwoma laty zajęła trzecie miejsce, przed czterema laty była pierwsza.

GEFCO Polska, aby obecnie znaleźć się w gronie dziesięciu największych operatorów usług logistycznych w naszym kraju, wykonała ogromny skok od momentu założenia w 1999 r. Tempo wzrostu tej firmy z reguły należało do najwyższych na rynku. Rosnącą pozycję rynkową firmy poświadcza stopniowy awans w rankingu firm sporządzanym na podstawie wyników omawianego w tym miejscu badania zadowolenia klientów. W spektakularny sposób GEFCO Polska przesuwała się nieustannie w górę na liście notowań, już za drugim razem (2004 r.) znalazła się wśród dziesięciu najlepszych firm, by po sześciu latach w 2008 r. zdobyć miejsce pierwsze.

Aby ten sukces powtórzyć, firma musiała dokonać kolejnego jakościowego skoku odpowiadającego aktualnym potrzebom rynku. GEFCO Polska, oferując od lat najbardziej zróżnicowany portfel usług i wykazując niebywałą aktywność handlową, stała się z czasem najbardziej cenionym na rynku integratorem usług logistycznych, któremu we współpracy z klientami udaje się osiągnąć efekt synergii z łączenia przepływów. Do najpoważniejszych rywali firmy na polskim rynku należą Raben, firmy z grup DHL i DB Schenker oraz CAT.

Godło srebrne TNT Express Worldwide (Poland)

Laureat drugiej nagrody, srebrnego godła, tegorocznej jedenastej edycji programu Operator Logistyczny Roku TNT Express Worldwide (Poland) to wyjątkowa w historii programu firma, która trzy razy z rzędu w latach 2006-2008 oraz w 2011 r. zajmowała pierwsze miejsce w rankingu najwyżej przez klientów cenionych firm logistycznych w Polsce, przez osiem lat obecności w zestawieniu nigdy nie była notowana niżej niż na miejscu drugim.

Najwyższą pozycję rynkową firma osiągnęła w szczycie koniunktury w latach 2007-2008, kiedy prawie każdy kluczowy klient uznawał oferowany przez TNT standard obsługi dostaw za najlepszy na rynku. W okresie dekoniunktury zaufanie klientów udało się utrzymać na wysokim poziomie, nadal pozostawało najwyższe w całym segmencie usług ekspresowych i kurierskich. Przedłużający się kryzys zmienił strukturę zamówień, co spośród czołowych firm kurierskich najmocniej uderzyło właśnie w TNT. Firma potrafiła jednakże wykorzystać wypracowaną przewagę w umiejętnościach zaspokajania potrzeb w zakresie bezbłędności i terminowości dostaw. Dzięki temu przewaga TNT Express w tych dziedzinach jeszcze wzrosła. Konkurentami firmy są DHL Express i UPS Polska.

Godło brązowe DHL Express

Laureat trzeciej nagrody, brązowego godła, tegorocznej jedenastej edycji programu Operator Logistyczny Roku DHL Express, reprezentujący grupę logistyczną o największym potencjale na polskim rynku, to laureat wielu wyróżnień i zwycięzca programu w 2004 i 2011 r.

DHL Express to dominujący dostawca usług logistycznych na polskim rynku w segmencie usług kurierskich i ekspresowych, choć musi liczyć się z faktem, że korzystanie z usług tej firmy przez klientów innych firm już nie jest tak częste jak dawniej, a kluczowi klienci DHL częściej okazjonalnie korzystają z usług konkurentów. Pozycja rynkowa mierzona stopniem preferowania firmy przez kluczowych klientów jako najlepszej na rynku nigdy nie była przy tym tak wysoka jak obecnie. W cyklu koniunktury pozycja marki DHL okazała się trwalsza niż pozostałych czołowych firm kurierskich. Firma umiejętnie wykorzystała zmiany preferencji klientów odnośnie kompleksowości i elastyczności obsługi oraz zasięgu geograficznego dostaw. Zdecydowanie góruje w obsłudze wymiany zagranicznej, obsłudze przedsiębiorstw zagranicznych oraz obsłudze dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Najwięksi rywale to przede wszystkim UPS Polska, a w dalszej kolejności DB Schenker, Raben, TNT Express oraz DPD Polska i Siódemka.

Wyróżnienia specjalne w programie badawczym OPERATOR LOGISTYCZNY ROKU 2012

Fine Logistics

Zarządzanie szybkim wzrostem nowopowstałej firmy 

Maszoński-Logistic

Zarządzanie wyzyskujące korzyści z koncentracji działalności i z najwyższej jakości obsługi

Hellmann Worldwide Logistics Polska

Zarządzanie mające na celu osiągnięcie pierwszeństwa w obsłudze 

 

Wyróżnienia honorowe w programie badawczymOPERATOR LOGISTYCZNY ROKU 2012

 

Raben Polska

Osiągnięcie największego na całym rynku potencjału konkurencyjnego

Spedimex

Konsekwentne umacnianie pozycji rynkowej 

 

General Logistics Systems Poland

Wypracowanie długofalowej strategii odpornej na kryzys gospodarczy 

 

Geodis Calberson Polska

Zbudowanie wizerunku na wzorowej realizacji dostaw 

 

Diera

Powodzenie koncepcji dedykowanych rozwiązań w operacjach spedycyjnych 

 

Panalpina Polska

Oparcie systemu dostaw na obsłudze najbardziej elastycznej i najlepszej jakościowo na rynku spedycji lotniczej i morskiej 

Raben Transport

Udane wypromowanie marki jako najsilniejszej i najbardziej stabilnej na rynku transportu drogowego 

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy