Oscary Logistyki rozdane!

Oscary logistyki – najważniejsze nagrody w branży zostały przyznane! Podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji poznaliśmy laureatów programu badawczego – Operator Logistyczny Roku 2021. Uroczystość ogłoszenia wyników badania odbyła się w Warszawie w obecności przedstawicieli najważniejszych firm z branży TSL.

Grudniowa Gala Logistyki, Transportu i Produkcji to od dwudziestu lat prawdziwe święto logistyki – czas podsumowania mijającego roku, czas spotkań, rozmów i wzajemnej inspiracji. To również czas, gdy poznajemy firmy, które cieszą się najlepszą opinią wśród klientów usług logistycznych – laureatów badania Operator Logistyczny Roku 2021.
Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od dwudziestu lat prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics. Na podstawie jego wyników powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów. Ocenie poddawanych jest wiele elementów zarządzania firmą: potencjał konkurencyjny firmy, kompleksowość usług logistycznych, wykonanie założonych norm usług logistycznych, standard obsługi w ocenie kluczowych klientów, standard obsługi w ocenie ogółu klientów, pozycja lidera rynku w ocenie kluczowych klientów oraz pozycja lidera rynku w ocenie ogółu klientów.


OPERATOR LOGISTYCZNY ROKU 2021


NAGRODY GŁÓWNE

Złote Godło
General Logistics Systems Poland

Laureat pierwszej nagrody, Złotego Godła, tegorocznej dwudziestej edycji programu Operator Logistyczny Roku General Logistics Systems Poland, to firma, która uczestniczy w programie od początku, wielokrotnie wyróżniana, przed sześcioma laty otrzymała jedną z trzech głównych nagród. Pierwsze miejsce zdobywa po raz pierwszy.
Jak dowodzą wyniki badania, GLS osiągnęła obecnie przodującą pozycję na krajowym rynku usług kurierskich, wyprzedzając inne firmy z tego segmentu pod względem oceny standardu usług, ze szczególnym uwzględnieniem polityki cenowej, elastyczności działania i informatyzacji. Od zawsze firma wyróżniała się pod tym względem, teraz jeszcze bardziej się na tym polu umocniła.

Srebrne Godło
Raben Logistics Polska

Laureat drugiej nagrody, Srebrnego Godła, to jedyna firma notowana we wszystkich edycjach rankingu, czterokrotna dotąd zwyciężczyni programu: pierwszej jego edycji w 2002, ósmej w 2009, czternastej w 2015 i osiemnastej w 2019 roku.
Firma skutecznie broni pozycji najbardziej konkurencyjnej firmy na rynku, nieustannie udoskonalając standard obsługi dostaw zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sądząc po znakomitych dla firmy wynikach badania satysfakcji klientów, w odpowiedzi na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na usługi logistyczne w bieżącym roku, można się spodziewać, że przychody firmy będą rosły szybciej niż zyski.

Brązowe Godło
GEODIS Poland

Laureat trzeciej nagrody, Brązowego Godła, to jedna z najbardziej ekspansywnych firm na polskim rynku, konsekwentnie budująca wizerunek na wzorowej realizacji dostaw. Doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw idzie w parze z nadzwyczajnym bezpośrednim kontaktem z klientami. Firma w programie uczestniczy stale od 2012 r., jedną z głównych nagród zdobywa już po raz trzeci.
Znakiem firmowym GEODIS jest nieprzeciętnie wysoki poziom realizacji dostaw oraz kompleksowość i szeroki geograficzny zakres usług. Firma oferuje wiele wysoko ocenianych produktów, szczególnie w dziedzinie transportu i spedycji drogowej, ale o jej wyjątkowości decyduje co innego, indywidualne podejście do projektowania procesów logistycznych.


NAGRODA LIDER LOGISTYKI


Wykonywanie norm jakości obsługi
NORTHGATE LOGISTICS

Wykorzystywanie narzędzi komunikowania się z klientami
MASZOŃSKI LOGISTIC

Usługi o wartości dodanej
XBS PRO-LOG

Kompleksowa obsługa spedytorska
VGL SOLID GROUP

Dedykowane usługi spedycyjne
DIERA

Usługi spedycyjne o indywidualnym charakterze
IFB INTERNATIONAL FREIGHTBRIDGE (POLAND)

Wzrost pozycji rynkowej
LINK

Przejmowanie zarządzania funkcjami logistycznymi klientów
FM LOGISTIC

Potencjał konkurencyjny
ROHLIG SUUS LOGISTICS

Standard obsługi nie do zastąpienia
FRESH LOGISTICS POLSKAWYRÓŻNIENIA HONOROWE


Kompleksowe i spersonalizowane usługi logistyczne
TSLOGISTIC

Najlepsza obsługa przewozów lotniczych
DHL GLOBAL FORWARDING

Najlepsza obsługa morskich przewozów drobnicowych
EV CARGO GLOBAL FORWARDING

Najbardziej wiarygodny dostawca usług całopojazdowych
EPO-TRANS LOGISTIC

Organizacja regularnych linii dostaw wewnątrz kraju
COLIAN LOGISTIC

Organizacja regularnych linii dostaw za granicę
EKOL LOGISTICS

Optymalizacja regularnych linii dostaw transportowych na rynku europejskim
ARRA GROUP

Dystrybucja produktów spożywczych i obsługa zamówień klientów końcowych
FRIGO LOGISTICSWYRÓŻNIENIA JUBILEUSZOWE


Firmy biorące po raz pierwszy udział w badaniu
ESA LOGISTIKA
PKS GDAŃSK-OLIWA

Firmy biorące udział w badaniu od początku w 2002 roku
DSV AIR & SEA
SPEDIMEX


Gratulujemy wszystkim laureatom!

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy