Operator Logistyczny Roku 2022 – oto triumfatorzy!

Operator Logistyczny Roku 2022 – oto triumfatorzy!

Ponad 600 liderów polskiej branży TSL zjawiło się podczas 21. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji. Tego wieczoru wszyscy się cieszyli z możliwości złapania chwili oddechu po bardzo trudnym roku – choć oczywiście największe emocje towarzyszyły głównym bohaterom wieczoru, czyli laureatom badania Operator Logistyczny Roku 2022.

Gala Logistyki, Transportu i Produkcji

Gala Logistyki, Transportu i Produkcji odbyła się 17 listopada 2022 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Niezwykłe wydarzenie to od dwóch dekad lat prawdziwe święto logistyki – czas podsumowania mijającego roku, czas spotkań, rozmów i wzajemnej inspiracji. To również ten wieczór, gdy poznajemy firmy, które cieszą się najlepszą opinią wśród klientów usług logistycznych, producentów i sieci handlowe wyróżniające się na polu kreatywności w zarządzaniu, oraz produkty i usługi których innowacyjność pozwala na ciągły rozwój i doskonalenie operacji w łańcuchu wartości.

Poniżej prezentujemy zdobywców nagród głównych oraz laureatów poszczególnych kategorii.

Nagrody główne badania Operator Logistyczny Roku 2022


Godło Złote

RABEN LOGISTICS POLSKA

Laureat pierwszej nagrody, złotego godła tegorocznej dwudziestej pierwszej edycji programu Operator Logistyczny Roku, to jedyna firma notowana we wszystkich edycjach rankingu, pięciokrotna dotąd zwyciężczyni programu: pierwszej jego edycji w 2002, ósmej w 2009, czternastej w 2015, osiemnastej w 2019 i dwudziestej pierwszej w 2022 r. Wyniki te stawiają firmę na równi z inną legendą rynku usług logistycznych w Polsce, nieistniejącą już w wyniku przejęcia marką TNT.

Jak pokazuje rosnąca satysfakcja klientów – mamy dobre firmy logistyczne zapewniające płynność dostaw w warunkach kryzysu gospodarczego. Ich wartość rośnie, im bardziej powiększa się niepewność, co do rozwoju sytuacji. W czołówce rankingu Top500.


Godło Srebrne

NORTHGATE LOGISTICS

Laureat drugiej nagrody, srebrnego godła tegorocznej dwudziestej pierwszej edycji programu Operator Logistyczny Roku, to odkrycie tego badania. Już w roku debiutu przed czterema laty zajęła czwarte miejsce, zostawiając na pobitym polu wielu renomowanych konkurentów. Kolejny start przyniósł awans o jedno miejsce i jedną z trzech głównych nagród. Ubiegły rok to utrzymanie pozycji w ścisłej czołówce (miejsce siódme) i trzecia z rzędu nagroda. Tegoroczne rekordowe osiągnięcie zatem tylko potwierdza wysokie notowania firmy na rynku usług logistycznych.

Prawdziwe odkrycie tej założonej w 2012 r. firmy w tym programie nastąpiło już jednak wcześniej. Dzięki rekomendacjom klientów innych firm uzyskała tytuł Perspektywiczna Firma Logistyczna Roku 2016. Rekomendacji od tego rodzaju potencjalnych klientów otrzymuje z każdym rokiem coraz więcej.


Godło Brązowe

FM LOGISTIC

Laureat trzeciej nagrody, brązowego godła, tegorocznej dwudziestej pierwszej edycji programu Operator Logistyczny Roku, to wyspecjalizowana w logistyce kontraktowej firma o największym w kraju potencjale w zakresie wielkopowierzchniowych centrów magazynowych. Uczestniczy w programie od początku, wielokrotnie wyróżniana, do tej pory jedną z trzech głównych nagród zdobyła już sześciokrotnie, pięć lat temu sięgnęła po tytuł najlepszej firmy logistycznej w kraju, to Operator Logistyczny Roku 2017.

Niezwykle zazwyczaj wymagający i krytyczni klienci w kwestiach jakości obsługi, tym razem zgodnie przyznają, że jej usługi nie dadzą się zastąpić przez żadną inną firmę. W czołówce rankingu Top500.


NAGRODA LIDER LOGISTYKI

Wzrost pozycji rynkowej: DHL GLOBAL FORWARDING

E-commerce fulfillment: DHL SUPPLY CHAIN

Kompleksowa obsługa sektora e-commerce: OEX E-BUSINESS

Wiarygodność zespołu w ocenie klientów: GEODIS POLAND

Cyfrowe narzędzia komunikacji: GENERAL LOGISTICS SYSTEMS POLAND

Konkurencyjność w spedycji lotniczej i morskiej: VGL SOLID GROUP

Dedykowane usługi spedycyjne: DIERA

Usługi spedycyjne o indywidualnym charakterze: IFB INTERNATIONAL FREIGHTBRIDGE (POLAND)

Organizacja regularnych linii dostaw za granicę: EV CARGO GLOBAL FORWARDING

Standard obsługi nie do zastąpienia: FRESH LOGISTICS POLSKA


WYRÓŻNIENIA HONOROWE

Organizacja regularnych linii dostaw wewnątrz kraju: COLIAN LOGISTIC

Dynamika rozwoju logistyki kontraktowej: EKOL LOGISTICS

Kompleksowe i spersonalizowane usługi logistyczne: TSLOGISTIC

Najlepsza organizacja dostaw towarów za granicę: PKS GDAŃSK-OLIWA

Najlepsze wykonanie założonych norm usług logistycznych: LSP GROUP

Najlepsza obsługa spedycyjna towarów w wymianie zagranicznej: EXPEDITORS POLSKA

Najszybsza ekspansja na rynku logistyki kontraktowej: ID LOGISTICS

Najwyżej oceniana jakość usług w spedycji drogowej: FF FRACHT

Najbardziej konkurencyjna firma transportowalogistyki kontraktowej: RABEN TRANSPORT

Kompleksowe rozwiązania w transporcie: RHENUS FREIGHT LOGISTICS

Najlepszy dostawca usług logistycznych w e-commerce: DHL PARCEL

Optymalizacja regularnych linii dostaw transportowych na rynku europejskim: DHL FREIGHT


WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

Przyznane firmom najwyżej notowanym w XVII edycji rankingu Top500.

LIGENTIA [LIGENTIA GROUP]
NIJHOF-WASSINK
DHL GLOBAL FORWARDING

Poleć ten artykuł:

Polecamy