Operator Logistyczny Roku 2023 – oto zwycięzcy!

Operator Logistyczny Roku 2023 – oto zwycięzcy!

22. edycja Gali Logistyki, Transportu i Produkcji już za nami. Pomimo niełatwego dla branży TSL roku, frekwencja na tym najważniejszym branżowym wydarzeniu raz kolejny się powiększyła. Tego wieczoru wszyscy się cieszyli z okazji do ponownego spotkania w doborowym gronie liderów branży TSL – choć oczywiście największe emocje towarzyszyły głównym bohaterom wieczoru, czyli laureatom badania Operator Logistyczny Roku 2023.

Gala Logistyki, Transportu i Produkcji

Gala Logistyki, Transportu i Produkcji odbyła się 30 listopada 2032 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Niezwykłe wydarzenie to od dwóch dekad lat prawdziwe święto logistyki – czas podsumowania mijającego roku, czas spotkań, rozmów i wzajemnej inspiracji. To również ten wieczór, gdy poznajemy firmy, które cieszą się najlepszą opinią wśród klientów usług logistycznych, producentów i sieci handlowe wyróżniające się na polu kreatywności w zarządzaniu, pionierów zielonej transformacji łańcuchów dostaw, oraz produkty i usługi których innowacyjność pozwala na ciągły rozwój i doskonalenie operacji w łańcuchu wartości.

Poniżej prezentujemy zdobywców nagród głównych oraz laureatów poszczególnych kategorii.

Nagrody główne badania Operator Logistyczny Roku 2023


Godło Złote

NORTHGATE LOGISTICS

Laureat pierwszej nagrody, złotego godła tegorocznej dwudziestej pierwszej edycji programu Operator Logistyczny Roku, to dopiero jedenasty zwycięzca w historii rankingu, druga na tej pozycji po MASZOŃSKI LOGISTIC firma z polskim kapitałem. Już w roku debiutu przed pięcioma laty ta firma zajęła czwarte miejsce, zostawiając na pobitym polu wielu renomowanych konkurentów. Każdy kolejny start przynosił – z jednym wyjątkiem – awans o jedno miejsce w rankingu najwyżej cenionych firm, aż na sam szczyt. Tegoroczne bezapelacyjne zwycięstwo zatem tylko potwierdza wysokie notowania firmy na rynku usług logistycznych z kilku poprzednich lat. Prawdziwe odkrycie tej założonej w 2012 r. firmy w tym programie nastąpiło już jednak wcześniej, zanim jeszcze zgłosiła akces do tego badania satysfakcji klientów. Dzięki rekomendacjom klientów uczestników badania uzyskała tytuł Perspektywiczna Firma Logistyczna Roku 2016. Rekomendacji od tego rodzaju potencjalnych klientów otrzymuje z każdym rokiem coraz więcej.


Godło Srebrne

RABEN LOGISTICS POLSKA

Laureat drugiej nagrody, srebrnego godła tegorocznej dwudziestej pierwszej edycji programu Operator Logistyczny Roku, to jedyna firma notowana we wszystkich edycjach rankingu, pięciokrotna dotąd zwyciężczyni programu: pierwszej jego edycji w 2002, ósmej w 2009, czternastej w 2015, osiemnastej w 2019 i dwudziestej pierwszej w 2022 r. Wyniki te stawiają firmę na równi z inną legendą rynku usług logistycznych w Polsce, nieistniejącą już w wyniku przejęcia marką TNT.
W dobie kryzysu gospodarczego uwidoczniają się różnice w umiejętności dostosowania się do zmian. Utrwalona mocna pozycja na rynku oraz wyspecjalizowana działalność logistyczna oparta na oferowaniu zintegrowanych usług pozwala czołowym firmom w okresie kryzysu jeszcze bardziej zwiększyć przewagę konkurencyjną.


Godło Brązowe

TVM TRANSPORT & LOGISTICS

Laureat trzeciej nagrody, brązowego godła, tegorocznej dwudziestej pierwszej edycji programu Operator Logistyczny Roku, w rankingu notowany jest po raz pierwszy. Równie efektownie w historii tego badania satysfakcji klientów zadebiutowały jedynie cztery firmy: SERVISCO (późniejsza DHL EXPRESS), TNT, MASZOŃSKI LOGISTIC i UPS, którym już wtedy bezdyskusyjnie należało się miejsce wśród liderów rynku.
Ma status lidera międzynarodowych przewozów drobnicowych, przodującego w organizacji linii dostaw ładunków za granicę. Przyczyną sukcesu jest wielostopniowy proces koncentracji działalności. Po pierwsze na jednym tylko typie ładunków (transporty doładunkowe), po drugie – tylko na rynkach krajów środkowoeuropejskich oraz po trzecie – skierowanie oferty obsługi nie do bezpośrednich załadowców, przedsiębiorstw przemysłowych czy handlowych, lecz przede wszystkim do przedsiębiorstw świadczących usługi logistyczne.


NAGRODA LIDER LOGISTYKI

Międzynarodowy transport całopojazdowy: OMIDA LOGISTICS

Sieć dystrybucyjna w Europie Centralnej: FM LOGISTIC

Elastyczność: IFB INTERNATIONAL FREIGHTBRIDGE (POLAND)

Wiarygodność zespołu w ocenie klientów: GEODIS POLAND

Wzorowe przeprowadzenie fuzji: ID LOGISTICS POLSKA

Konkurencyjność w spedycji morskiej: DSV AIR & SEA

Konkurencyjność w spedycji drogowej: DSV ROAD

Konkurencyjność w transporcie drogowym: RABEN TRANSPORT

Standard obsługi nie do zastąpienia: FRESH LOGISTICS POLSKA


WYRÓŻNIENIA HONOROWE

Kompleksowa obsługa sektora e-commerce: OEX FULFILIO

Usługi o wartości dodanej: XBS PRO-LOG

Kompleksowe i spersonalizowane usługi logistyczne: TSLOGISTIC

Dynamika rozwoju logistyki kontraktowej: EKOL LOGISTICS

Najbardziej wiarygodny dostawca międzynarodowych usług transportowych: MASZOŃSKI LOGISTIC

Najbardziej wiarygodny dostawca krajowych usług transportowych: LTP-LOGISTYKA

Dedykowane usługi spedycyjne: DIERA

Doświadczenie i wiarygodność biznesowa: OMEGA PILZNO

Najlepsze wykonanie założonych norm usług logistycznych: LSP GROUP

Doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw klientów: REGESTA

Cena usług odpowiada jakości: DSV SOLUTIONS

Zaawansowane wdrażanie technologii cyfrowych: XPO TRANSPORT SOLUTIONS POLAND

Cyfrowe narzędzia komunikacji: GENERAL LOGISTICS SYSTEMS POLAND


WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

Przyznane firmom najwyżej notowanym w XVII edycji rankingu Top500.

INTERRAIL-POLCONT

FRAMAR
DHL GLOBAL FORWARDING

Poleć ten artykuł:

Polecamy