Optymalizacja załadunku mebli z wykorzystaniem planera załadunków Goodloading

Optymalizacja załadunku mebli z wykorzystaniem planera załadunków Goodloading

Wraz z rozwojem branży meblowej i home decor, przedsiębiorstwa produkujące meble stają przed coraz większymi wyzwaniami logistycznymi. Klienci oczekują szybkich dostaw, a konkurencja na rynku staje się coraz bardziej zacięta. W odpowiedzi na te wyzwania, firmy muszą nie tylko dbać o wysoką jakość swoich wyrobów, ale także o efektywność w procesie logistycznym, w tym optymalizację załadunku mebli.

Rosnące wyzwania w logistyce mebli

Logistyka mebli to nie tylko kwestia dostawy produktów do klienta, ale także sprawnego zarządzania procesem załadunku. W miarę jak przedsiębiorstwa rozszerzają swoją ofertę, często produkując meble w różnych kształtach i rozmiarach, pojawia się problem efektywnego pakowania towaru do transportu. Dodatkowo, koszty transportu rosną, co wymaga znalezienia sposobów na zminimalizowanie kosztów związanych z załadunkiem i przewozem.

Tradycyjne metody planowania załadunku, takie jak ręczne rozmieszczanie mebli w pojazdach, stają się coraz mniej efektywne i czasochłonne. Wiele firm zajmujących się transportem mebli, mierzy się z koniecznością optymalizacji załadunku, ryzykiem uszkodzeń podczas transportu czy zbyt długim czasem planowania oraz samego załadunku, co może powodować opóźnienia w dostawach.

Goodloading jako pomoc przy załadunku mebli

Jednym z rozwiązań, które mogą znacząco ułatwić proces załadunku mebli, jest zastosowanie nowoczesnych narzędzi, takich jak planer załadunków Goodloading.

– Choć program początkowo został stworzony z myślą o przewoźnikach i spedycji, to jego zastosowanie rośnie w firmach produkcyjnych. Główną grupą producentów korzystającą z Goodloading są firmy z branży meblowej – mówi Bogumił Paszkiewicz, CEO Goodloading. – Aktualnie aplikacja wykorzystywana jest przez tysiące firm w ponad 100 krajach na świecie – dodaje.

Dzięki temu narzędziu, przedsiębiorstwa mogą w prosty sposób zoptymalizować sposób pakowania mebli do samochodów dostawczych czy kontenerów:

  1. Po pierwsze – należy dodać ręcznie lub wgrać wymiary pakowanych towarów, a aplikacja optymalnie rozłoży je na wybranej powierzchni naczepy czy kontenera.
  2. Istnieje wiele opcji modyfikacji zarówno ładunków jak i przestrzeni ładunkowych.
  3. Można dodawać różne kształty i wymiary ładunków, wskazywać szczegółowo opcję ich piętrowania, a nawet układać je po skosie czy wskazywać środek ciężkości.
  4. Z kolei w przypadku naczep czy kontenerów, możliwe jest ustawienie nadkoli czy podwójnej podłogi, a także wskazanie strony załadunku.
  5. Za pomocą intuicyjnego interfejsu, można ręcznie przeciągać, układać czy obracać elementy wirtualnego ładunku.
  6. Goodloading automatycznie oblicza, jak najlepiej rozmieścić meble, aby wykorzystać maksymalnie dostępną przestrzeń tym samym minimalizując ryzyko uszkodzeń.
  7. Co więcej, Goodloading doskonale sprawdzi się przy kilku miejscach za – czy rozładunku. Podczas dodawania ładunków, można wskazać gdzie zostaną załadowane czy rozładowane, a dzięki tym informacjom, algorytmy Goodloading rozłożą ładunki zgodnie z kolejnością, aby sam proces załadunku był możliwie najprostszy.
  8. Gotowy projekt można zapisać lub udostępnić jako link czy plik PDF, co pozwala osobom na załadunku szybko przeprowadzić cały proces.

Dzięki tej aplikacji, proces załadunku staje się szybszy, bardziej efektywny i mniej podatny na błędy ludzkie. Firmy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, unikając zbędnych opóźnień związanych z nieefektywnym pakowaniem. Ponadto, lepsze wykorzystanie przestrzeni w pojeździe pozwala na zwiększenie ilości transportowanych mebli w jednym kursie, co przekłada się na obniżenie kosztów związanych z transportem.

Goodloading sprawdzisz bezpłatnie w wersji demo, wystarczy się zarejestrować na stronie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy