Otwarta konferencja wyników TOC+ już za miesiąc

Otwarta konferencja wyników TOC+ już za miesiąc

W dniach 8-9 czerwca 2018 w Collegium da Vinci w Poznaniu odbędzie się jedyne w Polsce wydarzenie, poświęcone wyłącznie tematyce Teorii Ograniczeń. Otwarta konferencja wyników TOC+ będzie okazją do poznania efektów wdrożenia założeń Teorii Ograniczeń w zarządzaniu firmami.

Teoria Ograniczeń (TOC) to podejście stworzone przez Dr Eliyahu Goldratt’a. W rzeczywistości TOC to nie żadna teoria. To jest strategiczne podejście do organizacji nakierowane na osiąganie przełomowych wyników w rekordowo krótkim czasie. Kluczem tego podejścia jest rozpoznanie czynnika ograniczającego i koncentracja na zarządzaniu tym ograniczeniem, tak, aby w relatywnie szybkim czasie osiągać znaczącą poprawę.

 

TOC zastosowane w biznesie pozwala zidentyfikować obszar wymagający poprawy lub zmiany (Co zmienić?). To kluczowe pytanie – wszyscy mamy bowiem niezliczoną ilość pomysłów co by można poprawić. Ale próbując poprawić wszystko nie skupiamy się na niczym i w efekcie mimo ogromnego wysiłku, nigdzie nie osiągamy przełomowych wyników.

 

Podczas konferencji, 23 absolwentów studiów podyplomowych Zarządzanie Ograniczeniami TOC+ podzieli się doświadczenia związanymi z projektami wdrażanymi w swoich firmach. Podczas wystąpień będzie można się m.in. dowiedzieć, się jakie były wyniki wdrażania TOC+ i ile czasu zajęło ich osiągnięcie, jakie są tajniki sukcesu we wdrażaniu przełomowych zmian dzięki holistycznemu myśleniu TOC+, jak na bazie rachunkowości przerobowej i holistycznych mierników można stworzyć zsynchronizowaną firmę, czy też jak połączyć i wyciągnąc to co najlepsze z Teorii Ograniczeń i Lean Management.

 

Uzupełnieniem wystąpień absolwentów studiów będą trzy praktyczne warsztaty z ekspertami Instytutu Zarządzania Ograniczeniami TOC+. Warsztat “Jak wykorzystać obiekcje do wzmocnienia rozwiązania?” poprowadzi Jacek Branas, warsztat „LET’S TOC …bo najważniejszą wartością jest człowiek” prowadzić będzie Joanna Drucka-Podbereska, a ekspertem w warsztacie “Dlaczego Prezes musi wiecznie rozstrzygać czy ważniejsza jest sprzedaż, czy produkcja czy może jednak coś innego?” będzie Paweł Schmidt.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy na stronę http://toc.org.pl/konferencja/, gdzie znajdują się informacje o konferencji i formularz zgłoszeniowy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy