Outsourcing usług logistycznych

Outsourcing usług logistycznych

Prowadzenie przedsiębiorstwa w dzisiejszych czasach stawia przed zarządzającymi coraz więcej wyzwań. Każda płaszczyzna działalności bardzo szybko się rozwija, zwłaszcza logistyka. Jeszcze do niedawna większość firm stawiała chociażby na własny transport. Tendencja ta mocno się zmieniła, między innymi ze względu na kosztowność prowadzenia własnej floty.

W dzisiejszych czasach, współpraca z operatorem logistycznym przynosi bardzo wiele korzyści. Dzięki takiej kooperacji, firmy zyskują partnera, który służy specjalistyczną wiedzą, umiejętnościami, systemami, narzędziami oraz wykwalifikowaną kadrą.

Współpraca z Colian Logistic posiada dodatkowy atut – spółka należy do grupy Colian, producenta branży FMCG.

Co za tym idzie? Przede wszystkim ogromne doświadczenie oraz zrozumienie potrzeb producentów, nie tylko z branży spożywczej. Dodatkowo, zaplecze w postaci zróżnicowanej floty (plandeki, chłodnie, izotermy) oraz magazyny (regałowe, blokowe, z kontrolowaną temperaturą) w dogodnych lokalizacjach, w pobliżu autostrad i potencjalnych odbiorców, co zdecydowanie wpływa na czas dostaw.

Pytanie zatem czy warto korzystać z outsourcingu usług logistycznych?

Jeśli mamy na celu zwiększenie jakości swoich usług, elastyczności działań i profesjonalizmu w oczach klientów – tak, zdecydowanie powinniśmy przekazać ten obszar specjalistom w danej dziedzinie.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy