P3 Katowice City z certyfikatem BREEAM Outstanding

P3 Katowice City z certyfikatem BREEAM Outstanding

Nowoczesny magazyn zrealizowany w Katowicach przez P3 Logistic Parks, otrzymał certyfikat środowiskowy BREEAM z najwyższą możliwą oceną – Outstanding. To już druga inwestycja P3 w Polsce, która może się pochwalić tak wysokim poziomem innowacyjnych rozwiązań ekologicznych.

Park P3 Katowice City zlokalizowany jest we wschodniej części miasta przy ulicy Lwowskiej, tuż obok zjazdu z drogi krajowej 79. Na obszarze 4,7 ha powstał obiekt liczący ok. 23 000 m² powierzchni magazynowej i biurowej.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – P3 Katowice City to nasza kolejna inwestycja w południowej Polsce, ale pierwsza w Katowicach. Nowy obiekt jest magazynem miejskim, przeznaczonym dla najemców, dla których głównym kryterium wyboru lokalizacji jest bliskość centrum miasta. Dążymy do tego, aby wszystkie nasze obiekty magazynowe odpowiadały nie tylko specyficznym wymaganiom klientów, ale także minimalizowały wpływ inwestycji na środowisko naturalne, a park w Katowicach jest tego najlepszym przykładem.

Magazyn otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding. Oznacza to, że cały proces jego powstawania – od projektowania, przez budowę, aż po zarządzanie – został przeprowadzony w taki sposób, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Wśród realizowanych zrównoważonych praktyk były m.in.: efektywne wykorzystanie zasobów, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, recykling materiałów oraz przyjazne dla środowiska gospodarowanie odpadami.

Projekt magazynu uwzględnia takie rozwiązania jak: panele izolujące od czynników zewnętrznych, przygotowanie dachu i infrastruktury hali pod montaż paneli fotowoltaicznych, energooszczędne oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI, baterie ograniczające zużycie wody w łazienkach, a w szatniach i toaletach czujki obecności sterujące oświetleniem oraz zaworem odcinającym wodę. Ponadto przy budynku znajdują się wiaty dla rowerów oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Na wjeździe do parku zastosowano system zdalnego odczytu tablic rejestracyjnych ograniczający czas oczekiwania na wjazd.

P3 w ramach świadomego gospodarowania zasobami gruntów, dokonało rewitalizacji terenu na potrzeby budowy nowego parku poprzez posadzenie prawie 300 drzew, a także zieleni ekstensywnej. W ramach prac przygotowawczych rozebrano 6 obiektów będących w złym stanie technicznym oraz wykonało remediację gruntu.

Nowa inwestycja nie tylko przyczyni się do rozwoju logistyki w regionie, ale także do wspierania lokalnej gospodarki gwarantując stabilne perspektywy zawodowe dla mieszkańców regionu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy