P3 kupiło działkę miejską w Katowicach

P3 kupiło działkę miejską w Katowicach

Warszawa, 23 czerwca 2022 – P3 długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych sfinalizował zakup trzeciej działki położonej na południu Polski. Jednocześnie jest to pierwsza inwestycja dewelopera na Górnym Śląsku, który jest drugim co do wielkości rynkiem magazynowym w kraju.

P3 wchodzi na kolejny rynek regionalny

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce, mówi: „Górny Śląsk już od dawna był w naszych planach inwestycycjnych. Ze względu na duży potencjał gospodarczy jest to region, w którym chcemy się rozwijać. Dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że mimo ograniczonej dostępności gruntów w Katowicach, udało nam się nabyć w tej lokalizacji atrakcyjną działkę miejską. Jest to nieruchomość typu brownfield, która doskonale wpisuje się w naszą startegię zrównoważonego rozwoju oraz dywersyfikacji geograficznej banku ziemi. Jej dodatkowym atutem, który bez wątpienia przyspieszy cały proces inwestycyjny, jest aktualne pozwolenie na budowę.”
Na niespełna 5 ha działce powstanie obiekt o powierzchni 22.598 m2 , z czego 20.332 m2 zajmie magazyn, a pozostałą część biura. Budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”.


Nowa inwestycja P3 jest doskonale położona – przy ulicy Lwowskiej, we wschodniej części Katowic, przy zjeździe z drogi krajowej numer 79 oraz w pobliżu autostardy A4. Bliskość stacji kolejowej Katowice Szopienice Południowe oraz wielu linii autobusowych zapewnia szybki i wygodny dojazd do innych części miasta (w tym centrum) oraz aglomeracji katowickiej. Dzięki temu będzie to dobry wybór szczególnie dla tych najemców, którym zależy na dobrej miejskiej lokalizacji oraz dostępności do 300 tys. mieszkańców Katowic, wśród których mogą znaleźć swoich pracowników.
Karolina Adamczak, Senior Development Manager P3 Logistics Parks w Polsce, podkreśla: „Działka, którą nabyliśmy znajduje się w kluczowej lokalizacji zarówno patrząc z perspektywy makro – całego rynku magazynowego w Polsce, jak i w skali mikro – regionu Górnego Śląska. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze transportowej z naszej inwestycji możliwa będzie obsługa dużego rynku lokalnego, innych regionów w kraju, jak i Zachodniej oraz Środkowo-Wschodniej Europy”.

Poleć ten artykuł:

Polecamy